Cibulková plánuje prekvapiť fanúšikov: Týmto verdiktom by potešila celé Slovensko!

Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas 9. ročníka tenisovej exhibície Tennis Champions
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas 9. ročníka tenisovej exhibície Tennis Champions

BRATISLAVA - To bude bomba! Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková údajne plánuje potešiť každého tenisového fanúšika. Podľa informácii Športiek by mala piešťanská rodáčka oznámiť svoju účasť na blížiacom sa Fed Cupe.

Už v stredu 12. apríla sa koná tlačová konferencia k Fed Cupu, ktorý sa uskutoční 22.-23. apríla v AEGON aréne v Bratislave. Na tej by mal tréner Matej Lipták oznámiť nomináciu slovenských tenistiek, ktoré sa v play-off o postup do svetovej skupiny pobijú s Holanďankami. A podľa informácií Športiek by v nominácii nemala chýbať ani historicky najlepšia slovenská tenistka, čo by potešilo hádam každého fanúšika. 


Dominika pritom ešte v januári sa rozhodla uprednostniť individuálny program pred reprezentačnými povinnosťami. "Vzhľadom na náročnosť turnajového programu v tomto roku som sa rozhodla sústrediť na svoj individuálny program. V ňom by som chcela urobiť maximum pre prípravu na turnaje, ktoré nasledujú aj po fedcupových zápasoch. Preto som sa rozhodla, že vynechám Fed Cup v mojom tohtoročnom kalendári. Teším sa na príležitosť reprezentovať Slovensko v budúcom roku," uviedla v stanovisku.

Najlepšia Slovenka Dominika Cibulková figuruje od 20. marca na svojom rekordnom štvrtom mieste, k 10. aprílu sa to nezmenilo. Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka sa na vrchole národného prehľadu odpútala o jedno miesto od Daniely Hantuchovej (v Top 5 premiérovo bola 27. januára 2003) a vyrovnala absolútne slovenské singlové maximum Miloslava Mečířa z 22. februára 1988. Vo štvorhre bola Janette Husárová trojkou k 21. aprílu 2003.


Tagy: Dominika Cibulková

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA