VIDEO Pred odvetou všetko otvorené: Súboj Atlética s Leicestrom rozhodol gól z pokutového kopu

Riyad Mahrez a Stefan Savič v súboji o loptuRiyad Mahrez a Stefan Savič v súboji o loptu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid triumfovali v stredajšom prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017 na domácom ihrisku nad Leicester City FC 1:0. Najtesnejśí triumf domácich zariadil z pokutového kopu Antoine Griezmann.

Domáci skórovali z pokutového kopu, ktorý v 28. minúte premenil Antoine Griezmann. V závere polčasu nebezpečne pálil Koke a jeho pokus len tesne minul bránku anglického šampióna.

Atlético malo prevahu aj v druhom polčase, po hodine hry sa do sľubnej pozície dostal Torres, ale v rozhodujúcom momente sa pošmykol a lopta mierila vedľa. Hostia smerom dopredu toho veľa neukázali, keď za 90 minút nevyslali do priestoru bránky ani jednu strelu. Atlético si aj vďaka tomu náskok udržalo, pred odvetou ho však mohli mrzieť viaceré nevyužité šance.

Atlético Madrid - Leicester City 1:0 (1:0)
Gól: 28. Griezmann (11 m). Rozhodoval: Eriksson (Švéd.), ŽK: Albrighton, Benalouane, Huth (všetci Leicester)

Atlético: Oblak - Juanfran, Savič, Godin, Filipe Luis - Niguez, Gabi, Koke, Carrasco (65. Correa) - Torres (75. Thomas), Griezmann

Leicester: Schmeichel - Simpson, Benalouane, Huth, Fuchs - Mahrez, Drinkwater, Ndidi, Albrighton - Vardy (77. Slimani), Okazaki (46. King)

Viac o téme: Leicester City FC Atlético Madrid CF