VIDEO Bayern mohol dostať nakladačku, ale Neuer bol proti: Exkluzívnymi zákrokmi dokázal, že je najlepší

Nemecký brankár Manuel NeuerNemecký brankár Manuel Neuer Zdroj: bayern.de

MNÍCHOV - Futbalisti Realu Madrid triumfovali v stredajšom prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku Bayernu Mníchov 2:1. O obrat hostí sa dvomi gólmi postaral hviezdny Cristiano Ronaldo. Španielsky klub mohol na nemeckej pôde vyhrať ešte oveľa vyšším skóre, ale brankárska opora Bavorov Manuel Neuer svoj tím niekoľkokrát fantasticky podržal.

Nemecká reprezentačná jednotka je dlhodobo považovaná za jedného z najlepších gólmanov na svete. Neuer už v úvode zápasu vytlačil pokus Karima Benzemu na brvno. Svoju ohromnú kvalitu dokázal aj v 55. minúte zápasu, keď vychytal tvrdú hlavičku welšského záložníka Garetha Balea.

Ďalší skvelý zákrok z rukavíc Neuera nastal v 74. minúte. Svojou pohotovou pravačkou vychytal Cristiana Ronalda v 100% streleckej tutovke. Nebyť úžasného Neuera, tak by Bayern Mníchov do odvety pravdepodobne necestoval len s jednogólovým mankom.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Bayern Mníchov Manuel Neuer Real Madrid CF
  • Zdroj: SITA; Športky