Expresný gól Slovákom nestačil: Švajčiari schladili Cígerovcov v posledných sekundách!

Slovenskí hokejisti počas súboja so ŠvajčiarskomSlovenskí hokejisti počas súboja so Švajčiarskom Zdroj: SITA

TRENČÍN - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo štvrtkovom dueli v rámci Euro Hockey Challenge v Trenčíne so Švajčiarskom 1:2. Rozhodujúci gól inkasovali 48 sekúnd pred koncom zápasu. Pripísali si tak v treťom zápase prvú prehru v príprave pred svetovým šampionátom v Paríži a Kolíne nad Rýnom. Slovensko sa so Švajčiarskom stretne opäť v sobotu 15. apríla - odveta sa bude hrať v Žiline.

Slováci vstúpili do zápasu výborne, už po 47 sekundách spolu zakombinovali Cingel s Kudrnom, strelu prvého z nich Flüeler ešte vyrazil, ale Kudrnova dorážka už vzápätí skončila v sieti. Švajčiari mohli onedlho vyrovnať, ale Hudáček skvele zasiahol po strele Heldnera a poradil si aj s následnou dorážkou. Po ôsmich minútach mali možnosť prvej presilovky v zápase slovenskí reprezentanti po faule na Preisingera, Švajčiari sa ale dokázali ubrániť. Ďalšie šance na jednej i druhej strane prišli v trinástej minúte. Najskôr nebezpečne vystrelil z medzikružia Graňák, vzápätí mohli mohli v prečíslení vyrovnať Švajčiari. V oboch prípadoch sa ale vyznamenali brankári Flüeler a Hudáček. Švajčiarsky gólman bol v permanencii aj v 15. minúte, keď sa výborne zorientoval po strele Šedivého i následnej dorážke Bartánusa. Do konca prvej tretiny sa obe mužstvá snažili o rýchle kombinácie, sprevádzali ich však nepresnosti a výraznejšiu šancu si ani jedno z nich nevypracovalo.

Zľava: Martin Bakoš a Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA

V druhej časti hry sa do prvej šance dostali Švajčiari - blízko ku gólu mal Schäppi, Hudáček sa však nenechal prekvapiť. Slovensko mohlo zvýrazniť vedenie po strele Šedivého, ale spomedzi kruhov nemieril presne. Vzápätí využil zaváhanie švajčiarskej obrany Libor Hudáček, rútil sa z pravej strany sám na Flüelera, ktorý ho však zastavil iba za cenu faulu. Helvéti sa ale ubránili aj v druhom oslabení v zápase. Druhá tretina príliš atraktívny hokej nepriniesla a Slováci si aj po nej udržali najtesnejšie vedenie.

Sprava: Andrej Štastný zo Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA

Hru v oslabaní si vyskúšali aj Slováci a to tri minúty po začiatku tretieho dejstva. Faul Bartánusa ale Švajčiari nedokázali potrestať. Pri hre piatich proti piatim potom prišli veľké šance domácich. Najskôr Lušňák z ľavej strany prestrelil brankára, ale žŕdka zabránila puku preniknúť do siete. V ďalšom striedaní sa v ideálnej pozícii ocitol Kudrna, ale vysoko prestrelil. Švajčiari trestali na druhej strane, keď Genazzi spomedzi kruhov prepálil Hudáčka a vyrovnal na 1:1. Jednogólový náskok mohol domácim vrátiť Dravecký, ale v prečíslení po prihrávke od Libora Hudáčka mieril v obrovskej šanci iba do lapačky Flüelera. Keď už sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, rozhodol o výhre Švajčiarska Brunner. Hosťom vyšla kombinácia v útočnom pásme 48 sekúnd pred koncom a mohli sa tak radovať z víťazstva.

Slovensko - Švajčiarsko 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 1. Kudrna (Cingel) - 52. Genazzi (Schäppi), 60. Brunner (Corvi, Ambühl). Rozhodovali: Kubuš, Baluška - Šefčík, Tvrdoň, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 3152 divákov.

Slovensko: J. Hudáček – Graňák, Čajkovský, Mikuš, Gernát, Švarný, Čerešňák, Brejčák, Šedivý – L. Hudáček, Šťastný, Dravecký – Bakoš, Cingel, Kudrna – Hrnka, Suja, Hovorka – Bartánus, Preisinger, Lušňák

Švajčiarsko: Flüeler – Heldner, Geering, Loeffel, Paschoud, D. Sutter, Marti, P. Baltisberger, Genazzi – Praplan, Romy, Hollenstein – Brunner, Corvi, – Riat, Schäppi, P. Suter – Ch. Baltisberger, Almond, Herzog

Viac o téme: Slovensko Švajčiarsko Zdeno Cíger Euro Hockey Challenge