VIDEO Marinčinovi premiéra v play-off vôbec nevyšla: Nešťastne nabil na víťazný gól hostí!

Martin MarinčinMartin Marinčin Zdroj: nhl.com

Víťaz základnej časti a držiteľ Prezidentskej trofeje Washington zdolal v úvodnom súboji 1. kola Toronto 3:2 až po predĺžení a ujal sa vedenia v sérii. Autorom víťazného gólu Capitals bol v 6. minúte predĺženia netradičný strelec Tom Wilson, paradoxne rodák z Toronta.

"Toto je ten čas, kedy sa môžu hráči presláviť takýmto spôsobom," uviedol na margo Wilsonovho zásahu tréner domácich Barry Trotz. "Je to šialené. Akonáhle skončil puk v sieti, bol to skvelý pocit," dodal samotný strelec gólu.

V drese Maple Leafs odohral Martin Marinčin svoj prvý zápas v play off v kariére, na ľade strávil 13:43 min., vyslal tri strely a duel dokončil s mínuskou. V predĺžení sa snažil vyhodiť puk z obranného pásma, no ten zachytil autor víťazného gólu, ktorý strelou ukončil zápas. Slovenský obranca nahradil v zostave zraneného kolegu Nikitu Zajceva.

Viac o téme: Washington Capitals Martin Marinčin Toronto Maple Leafs Tom Wilson