Bondra predpovedá mladým Slovákom svetlú budúcnosť: Na drafte budú mnohí z nich!

Na snímke hráči Slovenska pred zápasom A-skupiny proti Kanade
Na snímke hráči Slovenska pred zápasom A-skupiny proti Kanade

POPRAD - Je tomu už takmer 10 rokov, čo Peter Bondra ukončil hokejovú kariéru, no kedykoľvek sa objaví na Slovensku, púta pozornosť. Strelec najslávnejšieho gólu v slovenskej hokejovej histórii je v týchto dňoch na majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov, kde si najviac všíma hráčov domáceho tímu. Na Slovákov má, napriek dvom prehrám, slová chvály a uznania a predpokladá, že mnohí z nich sa objavia na najbližšom drafte do NHL.

Legendárny slovenský útočník sa po zápase s Kanadou podelil o svoje pocity z ďalšieho divácky atraktívneho zápasu. "Slovenské mužstvo ukázalo charakter. Za nepriaznivého stavu sa vrátilo do zápasu a až na malé chybička podalo kvalitný výkon. Máme veľmi silný ročník 1999 a tí hráči majú ohromný potenciál. Očakávam, že na najbližšom drafte sa objaví veľa mien zo súčasného kádra. V zápase sme si vytvárali šance, čo je dôkazom kvality hráčov. To je veľmi pozitívne a teším sa z toho," uviedol Peter Bondra.

Pozorným pohľadom hokejistu, ktorý v slávnej NHL odohral vyše 1100 zápasov, si všíma kolektívny výkon, ale aj hráčske individuality. Teší ho, že ročník 1999 ponúka viacero hráčov, ktorí by mali patriť k významným postavám slovenskej hokejovej budúcnosti. "Dnes (proti Kanade, pozn.) sa mi páčil Pospíšil. Je výborne fyzicky stavaný a hoci nedal gól, vyhrával súboje. Takisto Hrehorčák opäť ukázal, že je výborný strelec, vie to dať bez prípravy. V každom zápase sa však ukázal niekto iný, proti Kanade bol Liška zaslúžene vyhlásený za najlepšieho hráča. Je pozitívne, že sa stále vedia ukázať ďalší hráči. Máme naozaj dobrých hokejistov a verím, že sa situácia po dvoch prehrách otočí. Bola by škoda, keby sme nehrali o medaily," poznamenal Bondra.

Jedna z najväčších legiend Washingtonu Capitals trávi väčšiu časť roka v zámorí, ale situáciu na Slovensku pozorne sleduje. O hokeji, i tom mládežníckom, má dobrý prehľad a predpokladá, že mnohí hráči z tímu môžu zaujať kluby NHL. "V minulosti pútalo pozornosť skôr pár hráčov, tentoraz to nie je iba jedno či dve mená, ale viacerí, možno aj dve formácie. V každom z tých dvoch zápasov sa ukázali iní hráči," prezradil Bondra.

V Poprade sa už pozdravil s viacerými skautmi, na priateľskú debatu si sadol s bývalým trénerom slovenskej reprezentácie Glenom Hanlonom. Nielen od nich, ale aj zo zámoria, kde je turnaj pozorne sledovaný, vníma pozitívne ohlasy. "Už som dostal viacero správ z Kanady a USA, ktoré chválili našich chalanov, ale aj organizáciu šampionátu či pohostinnosť. To ma veľmi teší. Napríklad televízia TSN do nebies vychválila atmosféru na týchto MS. Turnaj je vnímaný veľmi pozitívne. Je dôležitý pre budúcnosť NHL a aj preto ma teší, že slovenský ročník 1999 má takýchto výborných hráčov," prezradil Peter Bondra.
 


Tagy: Peter Bondra Slovensko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - František Iván

DISKUSIA