VODEO United ovládli šláger s londýnskou Chelsea, Liverpool sa vrátil na tretie miesto

Marcus Rashford (19) so spoluhráčmi oslavuje gól UnitedMarcus Rashford (19) so spoluhráčmi oslavuje gól United Zdroj: SITA

LONDÝN - V nedeľňajšom šlágri 33. kola anglickej futbalovej Premier League triumfoval Manchester United nad Chelsea Londýn 2:0. Na Old Trafford za "červených diablov" otvoril skóre už v 7. minúte Marcus Rushford, keď využil presnú prihrávku Andera Herreru. O druhý presný zásah sa postaral Herrera, na ktorého tečovaný pokus už nedokázal brankár Asmir Begovič zareagovať.

Mužstvo trénera Josého Mourinha poskočilo víťazstvom na piatu pozíciu, náskok londýnskej Chelsea na čele tabuľky pred druhým Tottenhamom Hotspur sa znížil už len na štyri body.

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili na ihrisku West Bromwichu Albion 1:0. O jediný gól zápasu sa postaral v nadstavenom čase prvého polčasu Roberto Firmino. Zverenci trénera Jürgena Kloppa sa ziskom troch bodov posunuli na tretiu pozíciu v tabuľke.

West Bromwich Albion - FC Liverpool 0:1 (0:1)
Gól: 45.+ Firmino

Manchester United - Chelsea Londýn 2:0 (1:0)
Góly: 7. Rashford, 49. Herrera, 75.272 divákov.

Viac o téme: FC Liverpool West Bromwich Albion
  • Zdroj: TASR, ČTK