VIDEO Bakoš v Česku s jubilejným stým gólom, Slovák pečatil triumf Plzne nad Slováckom

Marek BakošMarek Bakoš Zdroj: fcviktoria.cz

PLZEŇ - Slovenský reprezentant v službách Viktorie Plzeň Marek Bakoš zaznamenal v zápase 24. kola českej najvyššej súťaže jubilejný stý ligový gól.

Premeneným pokutovým kopom v 67. minúte pomohol k víťazstvu svojho tímu nad Slováckom 2:0. Úradujúci majster navýšil na čele tabuľky svoj náskok na štyri body pred druhou Slaviou Praha, tá má však zápas k dobru.

Futbalisti FC Slovan Liberec zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí nad FK Dukla Praha 3:1 a výrazne si pomohli v boji o záchranu. V bránke domácich odchytal celý zápas Slovák Martin Dúbravka.

FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha 3:1 (1:0)
Góly: 21. Mikula, 81. Kerbr, 89. Kouřil - 74. Olayinka
/M. Dúbravka (Liberec) odchytal celý zápas - Lukáš Štetina (Dukla) odohral celý zápas/

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Góly: 35. Krmenčík, 67. BAKOŠ (z 11 m)
/M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský odohral celý zápas, M. Bakoš (všetci Plzeň) hral do 84. minúty + 1 gól/

Viac o téme: Marek Bakoš FC Viktoria Plzeň 1. FC Slovácko