Čaká nás obrovský duel o titul: Veľký sviatok pre Ferrari zariadil Vettel

Nemecký pilot F1 na Ferrari Sebastian Vettel oslavuje na pódiu s trofejou Nemecký pilot F1 na Ferrari Sebastian Vettel oslavuje na pódiu s trofejou Zdroj: TASR

SACHÍR - Nemecký pilot Sebastian Vettel sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Bahrajnu formuly 1.

Jazdec vo farbách Ferrari štartoval z tretieho miesta, ale počas výjazdu bezpečnostného vozidla v prvej tretine pretekov sa dokázal dostať na prvé miesto. Vettel ešte pred prvou zákrutou predbehol Lewisa Hamiltona z Mercedesu, ktorý prišiel do cieľa na druhej priečke aj pre päťsekundovú penalizáciu.

Tretie miesto obsadil víťaz kvalifikácie a Hamiltonov tímový kolega Valtteri Bottas. Dvadsaťdeväťročný rodák z Heppenheimu Vettel oslavoval 44. triumf v F1 v kariére a na okruhu v Sachíre tretí po rokoch 2012 a 2013. V tejto štatistike sa dotiahol na Fernanda Alonsa.

Ohlasy zahraničných médií na nedeľňajšiu Veľkú cenu Bahrajnu motoristickej F1, na ktorej zvíťazil Sebastian Vettel (Ferrari) pred Lewisom Hamiltonom a Valtterim Bottasom (obaja Mercedes):

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Veľký sviatok Ferrari."

Corriere dello Sport (Tal.): "Super-Vettel je prvý! Excelentne išiel už na začiatku, keď sa dostal medzi jazdcov Mercedesu, a odsunul Hamiltona na priebežnú tretiu pozíciu."

La Repubblica (Tal.): "Je to druhé a sľubné víťazstvo v sezóne pre Sebastiana Vettela na Ferrari."

BBC (V. Brit.): "Boli to najlepšie preteky sezóny. Jedno je jasné, Ferrari dokáže konkurovať Mercedesu a čaká na nás obrovský duel o titul."

The Guardian (V. Brit.): "Takto bude vyzerať boj počas celého ročníka."

The Times (V. Brit.): "Sebastian Vettel na Ferrari zdolal oboch pilotov Mercedesu a získal prvenstvo na VC Bahrajnu."

Viac o téme: Sebastian Vettel Lewis Hamilton Valtteri Bottas