Škandál vo Viktorii Plzeň: Českí futbalisti zapletení do drogovej kauzy!

Jan Kopic a Ondřej Vaněk
Jan Kopic a Ondřej Vaněk

PRAHA - Futbaloví reprezentanti Ondřej Vaněk a Jan Kopic podľa Rádiožurnálu figurujú ako svedkovia v kauze vyšetrovania drogového dílera. Vaněk, ktorý momentálne pôsobí v ruskej Ufe, si od Vítězslava Meišnera mal kupovať drogy, v policajnej správe to však odmieta. Hráč Plzne Kopic mal dílerovi požičať pol milióna korún.

Prípad bude čoskoro prejednávať súd, zaoberať sa ním môže aj Futbalová asociácia ČR. Polícia sledovala Meišnera, obžalovaného z distribúcie extázy a kokaínu, od roku 2015 a odpočúvala jeho telefón. Počas vyšetrovania zachytila ​​aj hovor s Vaňekom, ktorý vtedy ešte hral v Plzni, deň pred duelom v Mladej Boleslavi, ktorý vtedy Plzeň prehrala 0:2. Bolo to krátko po zisku titulu a Vaněk nebol v nominácii na zápas. "Volajúci (Vaněk) odpovedá, že ide na diskotéku a skúsi prášok, na čo volaný (Meišner) odpovedá, aby mu volajúci napísal, aké to bolo, a upozorňuje ho, aby bol opatrný a dal si len polku. Volajúci hovorí, že vraj je to dobré naraz, na čo volaný odpovedá, že nie, že keď dá na to ten biely, že ho to naopak zabrzdí, že mu to zbrzdí nájazd, má si nechať tak dve hodiny pauzu," cituje Radiožurnál z obžaloby. 

Vaněk bol podľa protokolu s Meišnerom v kontakte pravidelne. Sám do protokolu uviedol, že žiadne drogy neberie. U väčšiny telefonátov priznal, že hovoril on, ale tvrdil, že len machroval alebo bol opitý. "Svedok ďalej uviedol, že mobilný telefón používal deň čo deň a samozrejme si nepamätá, o čom a s kým hovoril pred týždňom, nieto pred pol rokom," stojí v obžalobe. 

Vyšetrovanie odhalilo, že rukami bývalého hráča pokru Meišnera prešlo najmenej 8000 tabliet extázy. Okrem toho mal pri sebe pri zatknutí takmer pol kilogramu kokaínu. Druhý obžalovaný Patrik Barančík podľa polície obchodoval so šiestimi tisíckami pilulkami extázy.


Tagy: FC Viktoria Plzeň Jan Kopic Ondřej Vaněk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
fcvikoria.cz

DISKUSIA