Kvitová sa po útoku vracia na kurty: Veľký návrať už na Roland Garros

Petra Kvitová
Petra Kvitová

PARÍŽ - Česká tenistka Petra Kvitová plánuje svoj návrat na kurty na májovom grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Dvojnásobná víťazka Wimbledonu sa vlani v decembri v jej byte v Prostějove stala obeťou útoku. Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ohrozoval tenistku nožom a porezal ju na ľavej ruke. Ešte v ten deň absolvovala Kvitová operáciu, počas ktorej jej lekári zašili poranené šľachy na článkoch všetkých prstov a aj dva nervy.

"Moje meno sa objaví v menoslove účastníčok Roland Garros, keďže sa blíži uzávierka prihlášok. Urobila som veľký progres pri zotavovaní sa zo zranenia a chcem hrať na jednom z mojich najobľúbenejších turnajov. Neznamená to, že budem pripravená hrať v Paríži, ale robím všetko preto, aby som mala tú šancu. Predo mnou je ešte dlhá cesta," uviedla Kvitová prostredníctvom Instagramu.

Češka začala v marci postupne používať zranenú ľavú ruku ku každodenným činnostiam, za sebou už má dve sústredenia na Kanárskych ostrovoch. Informovala agentúra DPA.

 


Tagy: Petra Kvitová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Instagram

DISKUSIA