VIDEO Hanba a piskot divákov: V hlavnej úlohe znovu večne ukrivdený Kližan!

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: TASR

MONTE CARLO - Slovenský kvalifikant Martin Kližan prehral za dve hodiny 6:4, 3:6, 1:6 so Španielom Nicolásom Almagrom v pondelňajšom zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji v monackom Monte Carle.

Zverenec Martina Hromeca nezužitkoval vedenie 6:4, 2:1 a v bilancii zo vzájomných duelov s 31-ročným niekdajším 9. mužom svetového rebríčka teraz zaostáva 1:2. Všetky tri duely vrátane aktuálneho boli na najpomalšom povrchu a v apríli.

Známy búrlivák navyše opäť predviedol svoju zvláštnu povahu. Frustrovaný Kližan začal v druhom sete kopiť chyby, hra ho evidentne čoraz viac prestávala baviť. Vrchol mizérie prišiel v treťom sete za stavu 0:3. Počas prestávky rozmlátil raketu, za čo mu rozhodca okamžite udelil trestný gem. Nepomohlo. Kližan opätovne vzal do rúk tentokrát už rozbitú raketu a za lavičkou ju ešte viac zničil.

Zápas pokračoval v podobnom duchu. Večne ukrivdený Kližan sa neustále hádal s rozhodcom, za čo dostal ďalší trestný gem. Duel sa potom už iba dohral a zdolaný Kližan na záver odmietol podať ruku rozhodcovi, zbalil si veci a z kurtu sa rýchlo stratil. Poriadne mu to spočítali aj nespokojní diváci, ktorí ho viackrát vypískali. Pre slovenský šport tak vyrobil ďalšiu nechcenú reklamu.

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan Kližan si z Monte Carla odnáša prémiu 15 210 eur pred zdanením, 35 bodov do singlového renkingu a poriadnu hanbu. V hlavnej súťaži dvojhry na prestížnom turnaji v kniežatstve si zahral tretí raz v kariére. Ani v sezónach 2013 a 2015 neprešiel 1. kolom - nestačil na Argentínčana Juana Monaca a Srba Viktora Troického.

Viac o téme: Martin Kližan
  • Zdroj: športky, SITA