VIDEO Oslabený Bayern padol až v predĺžení: Ronaldo zariadil postup gólom z ofsajdu!

Cristiano Ronaldo zariadil postup RealuCristiano Ronaldo zariadil postup Realu Zdroj: SITA

MADRID - Obhajca Real Madrid v štvrťfinálovej odvete na Santiago Bernabeu prehral po riadnom hracom čase s Bayernom Mníchov 1:2 a po výhre 2:1 v Bavorsku nasledovalo predĺženie dvakrát 15 minút. V ňom sa presadil dvakrát kanonier Cristiano Ronaldo, najprv v 105. minúte z tesného ofsajdu a potom v 109. minúte po excelentnej individuálnej akcii Marcela, keď doklepol do prázdnej brány.

Deštrukciu hostí v extračase zavŕšil v 112. minúte po ďalšej peknej individuálnej akcii Marco Asensio a Real po výhre 4:2 pp nebude chýbať v elitnom kvartete siedmykrát za sebou. Bavori začali rovnako ako v prvom súboji aktívnejšie a mohli otvoriť skóre v 9. minúte. Thiago Alcantara zakončoval na päťke len do obrancu a odrazenú loptu z prvej netrafil do priestoru brány Arjen Robben.

Zverenci talianskeho kouča Carla Ancelottiho nastúpili už aj s doliečeným topkanonierom Robertom Lewandowskim, "bielemu baletu" chýbal krídelník Gareth Bale. Hostia mali miernu prevahu, ale do lepších šancí sa už dostávali domáci. V 28. minúte sa dostal k odrazenej lopte Sergio Ramos, ale jeho strelu z bránkovej čiary vykopol Jerome Boateng. Zverenci francúzskeho trénera Zinedina Zidanea hrozili z protiútokov, Cristiano Ronaldo v 36. minúte ale neprihral v brejku Karimovi Benzemovi a neujala sa ani strela Toniho Kroosa zo šestnástky.

Aj v druhom polčase začal lepšie Bayern. V 51. minúte ešte úplne osamotený Robben neuspel, keď jeho oblúčik cez Navasa vyhlavičkoval z bránkovej čiary Marcelo. No o pár okamihov Holanďana podľa verdiktu maďarského rozhodcu Vikrora Kassaia fauloval v šestnástke Casemiro a penaltu rutinérsky premenil Lewandowski. Bol to jeho ôsmy gól v tejto sezóne LM. O ďalších pár okamihov mohol zvýšiť Vidal po Robbenovom centri, ale v akrobatickom zakončení pálil nad. Aj v ďalších fázach sa rodili vzrušujúce a gólové momenty.

Real vyrovnal v 76. minúte, keď perfektnú prihrávku Casemira za obranu hlavou využil Cristiano Ronaldo, no o dve minúty si nešťastne dal vlastný gól kapitán Sergio Ramos a v dvojzápase sa začínalo odznova. Hosťom situáciu sťažil v 84. minúte po ďalšom ostrom zákroku a druhej žltej karte vylúčený Arturo Vidal. Zápas napokon dospel do tiež veľmi zaujímavého predĺženia. V ňom v 105. minúte vyrovnal C. Ronaldo, ktorého v tesnom ofsajde našiel prihrávkou Ramos a kanonier "bieleho baletu" prestrelil Manuela Neuera. Kanonier domácich pridal ešte jeden gól a skazu hostí dokonal Asensio, Real vyhral 4:2 a opäť bude v semifinále.

Real Madrid - Bayern Mníchov 4:2 pp (1:2, 0:0)
Góly: 76., 105. a 109. C. Ronaldo, 112. Asensio - 52. Lewandowski (z 11 m), 78. Ramos (vlastný), ŽK: Casemiro - Vidal, Alonso, Hummels, Robben, ČK: 84. Vidal (Bayern) po 2 ŽK, rozhodoval: Kassai (Maď.)
/prvý zápas: 1:2, Real Madrid postúpil do semifinále/

Real: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos (114. Kovačič) - Isco (71. Vazquez), Benzema (64. Asensio), Ronaldo

Bayern: Neuer - Lahm, Hummels, Boateng, Alaba - Alonso (75. Müller) - Robben, Vidal, Alcantara, Ribéry (71. Costa) - Lewandowski (88. Kimmich)

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Bayern Mníchov Real Madrid
  • Zdroj: športky, SITA