VIDEO Cígerova výprava dorazila do Košíc: Pozrite sa, ako reprezentanti trávili voľný čas

Slovenskí hokejoví reprezentanti počas odchodu mimoriadnym vlakom z Bratislavy do Košíc na zápas proti Fínsku.
Slovenskí hokejoví reprezentanti počas odchodu mimoriadnym vlakom z Bratislavy do Košíc na zápas proti Fínsku.

BRATISLAVA - Výprava slovenských hokejových reprezentantov dorazila v stredu krátko po pätnástej hodine do Košíc, kde ich podvečer čaká piaty zápas v rámci turnaja Euro Hockey Challenge proti Fínsku. Cestu vlakom, ktorý vyrazil ráno o pol desiatej z Bratislavy, absolvovali hráči spolu s fanúšikmi.

"Vlakom som išiel naposledy v roku 2009, keď som išiel po prvýkrát do Bratislavy," prezradil Libor Hudáček. Reprezentanti po nástupe do vlaku trávili voľný čas rôzne, niektorí ho až do obeda využili na spánok. "Chlapci hrali aj karty, to som si všimol. Ja som pozeral dokument o histórii hokeja, ako chalani postúpili v 94-om do A-kategórie," dodal mladší z bratov Hudáčkovcov vo výbere Zdena Cígera. Cestovanie vlakom nie je pre hokejistov bežné, ale problém so sústredením by hráči mať nemali. "Ja si myslím, že to je o hlave. Každý jeden sa na zápas musí pripraviť zodpovedne a najlepšie ako vie. Je úplne jedno, či by sme išli lietadlom, alebo na bicykloch. S týmto nemôžeme mať problém," dodal Hudáček. 

Niektorí hráči však využívajú vlakové spojenie aj niekoľkokrát počas sezóny. "My sme so Spartou chodili vlakom na zápasy často počas celej sezóny, najmä na Moravu. Takže ja som zvyknutý," povedal obranca Juraj Mikuš. Ten si cestu krátil sledovaním filmov a debatovaním s kolegami z národného tímu. Najviac sa však tešil na obed v jedálenskom vozni. "Rozvoniavalo to na celý vozeň, takže ma to stále ťahalo k stolu," usmieval sa obranca pražskej Sparty. Hráči mali pripravený klasický slepačí vývar, kuracie mäso s ryžou, zeleninový šalát a ako dezert bublaninu s čučoriedkami. 

S blížiacim sa príchodom do cieľovej stanice už hokejisti začínali myslieť na zápas s Fínskom, ktorý ich čaká o sedemnástej hodine. "Určite môžeme čakať rýchly a fyzicky náročný hokej. Hrajú veľmi obetavo a disciplinovane. Je to jeden z tých najťažších súperov, ktorých môžeme v príprave mať. Musíme s nimi hrať aktívne, s takýmto súperom sa nedá na nič čakať, inak nemáme žiadnu šancu," myslí si obranca Dominik Graňák. 

Cesta z Bratislavy do Košíc prebehla bez problémov, aj keď časový plán nebol kvôli dvadsaťminútovému meškaniu dodržaný. Vypravené boli celkovo štyri vozne, v prvom a druhom sa viezli fanúšikovia, v treťom bola jedáleň a vo štvrtom si pohodlie užívali samotní hráči spolu s realizačným tímom. Akurát tréner Zdeno Cíger si zvolil do Košíc individuálnu dopravu. Vlak stál počas cesty v Trenčíne, Žiline a Liptovskom Mikuláši, kde nastúpili zvyšní fanúšikovia. Tí si mohli po obede nechať slovenskými hráčmi podpísať rôzne suveníry, autogramiáda trvala asi tridsať minút. 

Po skončení zápasu v Košiciach sa reprezentácia Fínska pripojí k slovenskej výprave a spoločne obe mužstvá pocestujú vlakom naspäť do Bratislavy, kde je v piatok 21. apríla na programe odvetný zápas.


Tagy: Dominik Graňák Libor Hudáček Slovensko Zdeno Cíger

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR; Video: Facebook

DISKUSIA