Cíger nemôže po zápase hráčom nič vyčítať: Musíme nájsť recept na gól

Tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger
Tréner slovenskej reprezentácie Zdeno Cíger

KOŠICE - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v stredajšom dueli v rámci Euro Hockey Challenge v Košiciach s Fínskom 0:3. O prehre Slovákov rozhodla už prvá tretina, ktorú Fíni vyhrali 2:0. Pre zverencov trénera Zdena Cígera to znamenalo tretiu prehru v rade pred svetovým šampionátom v Paríži a Kolíne nad Rýnom. Slovensko sa s Fínskom stretne opäť v piatok 21. apríla, odveta sa bude hrať v Bratislave.

hlasy po zápase:

Zdeno Cíger, tréner SR: "Rozbeh sme mali pomalší, náš súper bol rozbehnutý. Ťažko dávame góly, musíme na to nájsť nejaký recept. Ale hráčom nemôžem nič vyčítať, od polovice zápasu sme hrali lepšie, snažili sme sa nastreľovať puky, ale potrebujeme dať nejaký lacný gól, aby sme sa chytili. Fíni boli ťažkým súperom, my sme mali iba jeden tréning. Ale na to sa vyhovárať nechcem." 
      
Michal Čajkovský, obranca SR: "Hokej sa hrá na góly. My sme ich nedali, keď sa nedokážeme presadiť, nemôžeme vyhrať. Máme pred sebou ešte veľa práce, ale ja som presvedčený, že to bude dobré."
      
Marek Hovorka, útočník SR: "V prvej tretine bolo cítiť, že máme za sebou dlhú cestu vlakom. Potom sme sa zlepšili, vyrovnali sme hru, ale v útoku riešime veci príliš zložito. Potrebujeme dať nejaký šťastný gól, ale nejdeme tomu naproti."
      
Eduard Šedivý, obranca SR: "Zápas sa vyvíjal tak ako tie predošlé. Neviem, či to bolo zásluhou cestovania alebo fínskej aktivity. Ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Fíni boli všade skôr."
      
Libor Hudáček, útočník SR: "Musíme sa zobudiť, už je naozaj na čase. Musíme si viac pomáhať od obrancov až po útok. Musíme chodiť viac do bránky. Verím, že ak dáme v ďalšom zápase gól, tak sa to uvoľní."


Tagy: Slovensko Fínsko Zdeno Cíger

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA