VIDEO Vypredaná aréna a neskutočný hukot: Slováci sľubujú divákom tuhý boj!

Na tribúnach vládla elektrizujúca atmosféra
Na tribúnach vládla elektrizujúca atmosféra

POPRAD - Beznádejne vypredané! Slovenskú osemnástku poženie v Poprade k dobrému výkonu znovu plný kotol. Pre hráčov to nebude nič nové, na mohutnú podporu divákov si už mohli zvyknúť z každého zápasu, ktorý v základnej skupine odohrali. Fanúšikovia sľubujú na štvrťfinále poriadne hlasné divadlo, no od hráčov žiadajú, aby na ľade nechali všetko. Predvádzaná hra musí zatiaľ tešiť každého, no s Rusmi to nebude vôbec jednoduché.

Po odohratých štyroch zápasoch skončilo Slovensko v základnej skupine na treťom mieste. Pozitívnou správou je fakt, že aj s papierovo silnými celkami dokázali chlapci držať krok. S Fínmi prehrali iba tesne 4:5 a s Kanadou vydolovali bod. Po dni voľna prichádza najväčší zápas osemnástky v tomto roku. Rusi sú rozhodne silný súper, no aj oni sú zdolateľní.

"Je to kvalitný tím, Rusi sú výborní korčuliari. Taktiež sú silní na puku, hrajú tvrdý hokej a tlačia sa do brány. Myslím si, že diváci uvidia kvalitný hokej. Bude to napínavý zápas. Určite si na nich veríme a ideme do toho s tým, že chceme zvíťaziť. Hráme bojovne a kolektívne. Vidím to tak, že máme na to zdolať každého súpera," prezradil v rozhovore pre Športky brankár Juraj Sklenár.

Veľkú zásluhu na predvádzaných výkonoch majú aj fanúšikovia. Zápasy základnej skupiny navštívilo viac ako 50 000 ľudí, ktorí hráčov tlačili svojimi hlasivkami kupredu. Niet sa čomu diviť, že pri dobrej organizácii turnaja je štvrťfinálový zápas beznádejne vypredaný. Lístky na ďalšie zápasy nájdete na Predpredaj.sk. "Atmosféra je vynikajúca. Fanúšikom ďakujeme. Plno bolo počas každého zápasu v skupinovej fáze, neustále nás povzbudzovali. Bolo im jedno, či sme prehrávali alebo vyhrávali. To je skutočne vynikajúce," dodal Sklenár. Veľkú podporu od fanúšikov si všimol aj kapitán Fehérváry: "Je to skvelé! Ešte nikdy som nehral pred takými fanúšikmi. Hral som už aj v Kanade pred 15 000 ľuďmi, ale takýto hukot som ešte nikdy nezažil."

Slováci sa počas stredy dostali na ľad o 11:15. Po tréningu sa hráči porúčali na hotel, kde ich čakala výdatná strava, porcia regenerácie a pomerne náročný brífing, kde sa rozoberala taktika na náročného súpera. Tréner Javorčík nechcel nechať nič na náhodu a svojich zverencov pripravil najlepšie ako sa dalo. 


Tagy: Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji Juraj Sklenár

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Luboš Prager; Video: Športky - Luboš Prager

DISKUSIA