VIDEO Odkaz hokejovej legendy funkcionárom na Slovensku: Toto vám ukazuje Slovan

Dárius Rusnák v relácii Tempo v nás
Dárius Rusnák v relácii Tempo v nás

BRATISLAVA - BRATISLAVA - Člen Siene slávy slovenského hokeja, niekdajší skvelý útočník, odchovanec banskobystrického hokeja, legendárny hráč Slovana a neskôr Jihlavy. Dárius Rusnák bude hosťom športového magazínu Tempo v nás športovej televízie 213 vo štvrtok o 18:00.

Otec mladého Ondreja Rusnáka stále sleduje hokej a chodieva na zápasy Slovana Bratislava. "Zo začiatku som nebol veľmi preto, aby Slovan šiel do KHL. Uvedomoval som si, že pre ligu to bude veľká strata. Teraz si uvedomujem, aké je výborné, že sa to stalo. Ukazujú funkcionárom aj fanúšikom, aký je ten hokej náročný: cestovanie, náročné tripy, hra v nasadení, neustále dokazovanie, že sú na všetko pripravení - vidíme to aj na tom, ako hráči vyčnievajú, keď teraz hrajú play off našej ligy. Je trošku smutné, že sa nepodarilo postúpiť do play off KHL. Ale verím, že hokej v Slovane začne napredovať a bude sa dariť vychovávať hráčov pre reprezentáciu. Fanúšikovia Slovana sú vynikajúci, ale to aj vždy boli, na hráča nezanevrú, keď nechajú na ľade srdce," povedal Rusnák v magazíne Tempo v nás.


Mrzí ho, že v tíme belasých hrá málo Slovákov. "Chýba mi to, ale povedzme si úprimne, hráči, ktorí tam boli, najprv nedosahovali takú úroveň. Potom tam boli aj starší hráči, ktorí v závere sezóny nevládali, a nechceli ísť reprezentovať. Teraz sa to otáča, Slovan dáva príležitosť mladším hráčom," opísal Rusnák. Vo štvrtok od 18:00 porozpráva aj o tom, čo chýba deťom v porovnaní so socializmom a ako vníma Zdena Cígera a útlm reprezentácie.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Dárius Rusnák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky, 213
Foto:
213; Video: 213

DISKUSIA