VIDEO V tábore Slovenska zavládlo sklamanie: Počíta sa víťazstvo, my sme prehrali

Smutný brankár Slovenska Juraj Sklenár
Smutný brankár Slovenska Juraj Sklenár

POPRAD - Slovenskí reprezentanti prehrali s Rusmi 2:3 aj po predĺžení vo štvrtkovom popradskom štvrťfinále na majstrovstvách sveta hokejistov do 18 rokov. Rozhodnutie vo vyrovnanom a mimoriadne dramatickom stretnutí priniesla až 69. min a gól z hokejky Kirila Slepca.

Hlasy:

Norbert Javorčík (tréner SR"18"): "Prvá polovica zápasu bola dosť opatrná z oboch strán, Rusi mali naordinovanú dosť defenzívnu taktiku. Napriek tomu sme v prvej tretine nemali problém dostať sa do šancí. Možno tam pri tých našich 16 strelách chýbala nejaká clona navyše, škoda. V druhej tretine sme otočili zápas, potom sme sa dostali do defenzívy, ale obetavosťou, dobrou organizáciou hry, aj výkonom brankára sme udržali pre nás stále priaznivý stav. Mali sme aj v závere tretej tretiny nejaké možnosti, ukázalo sa, že môžeme pomýšľať na víťazstvo. V predĺžení sme mali jednoznačný zámer strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Náš neuznaný gól na 3:2? Nemyslím si, žeby videorozhodca zle vyhodnotil tento moment. Nemám na neho ťažké srdce. Z výsledku som sklamaný, nie však z našej hry. Prejav na ľade bol z našej strane veľmi solídny. Z tohto šampionátu si zapamätám obrovskú podporu fanúšikov a partiu, ktorú sme si utvorili v tíme."

Adam Liška (útočník SR"18"): "Teraz som maximálne sklamaný. veľmi ma to mrzí. Výkon síce mohol byť dobrý, ale počíta sa víťazstvo, a my sme prehrali. Veľmi mi je to ľúto. Aj v predĺžení sme mali dobré momenty. Ťažko povedať, čo tomu chýbalo, asi aj trochu šťastia. Pri treťom góle vypadla z rúk Adamovi Žiakovi hokejka, čo sa vám niekedy nestane za celý zápas...Celkovo turnaj hodnotím pozitívne, vytvorili sme výbornú partiu a mali sme fantastických fanúšikov. Tí nám pomáhali počas celého turnaja. Bol to pre mňa obrovský zážitok, veľmi si to vážim."

Adam Žiak (obranca SR): "Veľmi ma mrzí, že sme to nedotiahli do víťazného konca. S neuznaným gólom sme aj trochu rátali, lebo Mišo Ivan prišiel už na striedačku s tým, že puk trošku prikopol. Povedali sme si, či sa gól uzná, alebo nie, musíme ďalej hrať naplno. Verili sme si aj v predĺžení, ale bohužiaľ... Obrovská vďaka patrí neskutočným divákom. Bez nich by sme možno nedopadli tak, ako sme dopadli. Boli sme výborná partia, za čo sa chcem všetkým chlapcom poďakovať."

Kiril Slepec (útočník Ruska, autor víťazného gólu, zdroj: championat.com): "Veľmi emocionálny zápas so šťastným koncom pre nás. Pri rozhodujúcom góle som len vzal puk a šiel k bránke s jediným cieľom - dostať ho za brankára. Nerozmýšľal som príliš, bola to podvedomá činnosť. Počas zápasu to boli obrovské emócie, neraz sa mi zahmlievalo pred očami a chcelo sa mi kričať. Slováci hrali dobre, ale to nás neprekvapilo. Na tomto šampionáte bolo viacero tímov, ktoré mali za cieľ získať zlato. Teraz nás čakajú Fíni, ale nad tým nerozmýšľame. To je jedno, kto príde. Musíme ísť do každého zápasu s tým, že chceme podať čo najlepší výkon a zvíťaziť."


Tagy: Rusko Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR; Video: TASR

DISKUSIA