VIDEO Višňovský nedal na Slovákov dopustiť: Nevyhral lepší tím, ale šťastnejší!

Ľubomí Višňovský v rozhovore po vypadnutí Slovenska
Ľubomí Višňovský v rozhovore po vypadnutí Slovenska

POPRAD - Slovensko bojovalo ako lev, a to v každom jednom zápase. Inak tomu nebolo ani v štvrťfinále, kedy si reprezentačná osemnástka zmerala sily s rovesníkmi z Ruska. Mimoriadne vyrovnaný zápas sa rozhodol v predĺžení, ktoré domácich fanúšikov nepotešilo. Slováci prehrali tesne 2:3 a na turnaji končia. Pár slov po skončení majstrovstiev povedal aj ambasádor Ľubomír Višňovský.

Bývalý fantastický obranca so skúsenosťami z NHL, Ľubomír Višňovský, odovzdával chlapcom svoje skúsenosti a zastával funkciu ambasádora. "Bola to pre mňa nová skúsenosť, no cítil som sa dobre, až na ten smutný záver. Škoda toho. Chalanom som veril. Musím povedať, že odviedli super prácu, pobláznili národ, a to sú ešte len juniori. Hokej bol všade, aj v televíziách. To bola vizitka celého nášho snaženia, ktoré trvalo rok. Tréner chlapcov výborne pripravil, len  škoda, že nám chýbalo trochu šťastia. To sa nepriklonilo k nám ale k súperovi," povedal v rozhovore pre Športky Višňovský.

Slováci na súpera vybehli bez rešpektu a z hry mali viac. Schladil ich ale otvárací gól súpera, ktorý sa tým pádom dostal na koňa. Znovu sa však ukázala morálna sila slovenského kolektívu, ktorý neraz na majstrovstvách otáčal nepriaznivý stav. "Hru sme mali totálne pod kontrolou, takže škoda, že sme dostali nešťastný prvý gól. Bol taký náhodný, brankár to zle pokryl, no teraz ho nechcem obviňovať, bolo to skôr celé také nešťastné. Rusov to okamžite nakoplo a nás absolútne pribrzdilo. Mali sme tam potom hluchých desať minút. Následne sme ale dali gól a boli sme späť v zápase, dokonca sme viedli, no znovu škoda vyrovnávajúceho gólu. Bolo to v oslabení a hneď na začiatku tretej tretiny, chalani z toho ostali vyľakaní. Šport je krásny aj tým, lebo nie vždy vyhrá lepší tím. Dnes vyhral šťastnejší a nie lepší tím," pokračoval Višňovský.

Višňovský si musí zvykať na život bez aktívnej športovej kariéry, na margo toho s úsmevom dodal: "Hokej mi samozrejme chýba, preto som sa včera večer oholil a dúfal som, že mi dajú košík a idem na to. Výškovo by som tam úplne zapadol. Škoda, tréner ma nezaradil do zostavy, nezmestil som sa." Následne už ale s vážnou tvárou pre Športky opísal pocity, ktoré mal, keď videl, ako chlapci na ľade bojujú a on im nemôže nijako pomôcť: "Stále to hovorím, že to, čo nemám pod kontrolou, nemám rád. Tuto som to kontrolovať nemohol, takže som bol veľmi nervózny. Teraz si hokej chodím zahrať už len dvakrát do týždňa."


Tagy: Ľubomír Višňovský Rusko Slovensko Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Luboš Prager; Video: Športky - Luboš Prager

DISKUSIA