VIDEO Rusi už toľko šťastia v predĺžení nemali, o zlato zabojujú aj Spojené štáty

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Luboš Prager

POPRAD - Hokejisti Fínska sa stali prvými finalistami majstrovstiev sveta do 18 rokov, keď v sobotňajšom úvodnom semifinálovom dueli v Poprade zdolali rovesníkov z Ruska 2:1 po predĺžení.

Obhajcovia prvenstva z amerického Grand Forks sa dostali do vedenia v 26. min po zásahu Jesseho Ylönena v presilovej hre. Rusko vyrovnalo v úvode tretej tretiny, presadil sa strelec víťazného gólu zo štvrťfinálového súboja proti Slovensku Kiril Slepec.

O postupe Fínov do finále rozhodol v ôsmej minúte predĺženia Toni Utunen presnou strelou od modrej čiary.

Obhajcovia titulu si v nedeľňajšom finále od 19.30 h zmerajú sily s Američanmi, ktorí v druhom semifinále zdolali Švédov 4:3 po predĺžení.

SEMIFINÁLE
Fínsko - Rusko 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 26. Ylönen (Virtanen, Kotkaniemi), 68. Utunen (Anttalainen, Kupari) - 42. Slepec (Toropčenko)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: DiPietro (Švaj.), Nikolic (Rak.) - Hancock II (USA), Výleta (SR)

USA - Švédsko 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 11. Pastujov, 27. Gildon, 48. Hughes, 70. Dhooghe - 21. Olofsson, 45. Zetterlund, 47. Sylvegard

Viac o téme: Rusko Fínsko