VIDEO Po prvom dni je všetko otvorené: Perfektná Čepelová, Šramková zaplatila daň!

Rebecca Šramková a nehrajúci kapitán Matej Lipták
Rebecca Šramková a nehrajúci kapitán Matej Lipták

BRATISLAVA - Slovenské tenistky hrajú po prvom dni baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie s Holandskom nerozhodne 1:1.

O vyrovnávajúci bod pre holandské farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžila Kiki Bertensová, ktorá zdolala slovenskú dvojku Rebeccu Šramkovú 6:1, 6:3.

V úvodnom singli si slovenská jednotka Jana Čepelová poradila s Richel Hogenkampovou 6:3, 6:2. Nedeľňajší program v Aegon aréne otvorí o 13.00 h súboj tímových jednotiek Čepelovej a Bertensovej.

Lipták počítal s tým, že po prvom dni bude 1:1. "Stav 1:1 je očakávaný vzhľadom na rebríčkové postavenie hráčok. Janka bola lepšia, zápas mala od začiatku do konca pod kontrolou. Podala solídny výkon, zvládla to perfektne. Pre Rebeccu to bola nová situácia, ešte nikdy nehrala pred domácimi fanúšikmi a zaplatila daň. Počas celého duelu bola zviazaná a nepriblížila sa k tomu, čoho je schopná. Na začiatku druhého setu sa konečne chytila na returne, ale od stavu 3:0 nedokázala udržať vysokú úroveň. Všetko je otvorené. Do nedeľňajších stretnutí pôjdeme s tým, že chceme zvíťaziť."   

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Jana Čepelová Matej Lipták Rebecca Šramková

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR; Video: TASR

DISKUSIA