Kouč volejbalistov Nitry otvorene: Takto to vyzerá s našou repre

Tréner Nitry Marek Kardoš
Tréner Nitry Marek Kardoš

NITRA - Zo študentského tímu SPU Nitra sa stal v priehehu rokov profesionálny klub. Vyhral základnú časť extraligy a má nakročené na ďalší titul vo volejbalovej lige.

"Prišli noví sponzori, nové vedenie, noví hráči. Kým doposiaľ tu boli prevažne študenti, stávame sa profesionálnym klubov," opísal v magazíne Stvorení pre šport na 213 kapitán tímu Peter Kašper.

V poslednom období kvalita volejbalu na Slovensku každoročne stúpa. Zostávajú starší hráči, do ligy prichádzajú zahraniční. Tréner Nitranov Marek Kardoš má 43 rokov a patrí medzi mladších, výbušných trénerov, ktorí majú radi hráčov, ktorí nečakajú len na trénerove pokyny. Myslí si, že by mohla stúpajúca kvalita ligy pomôcť aj repre dostať sa na olympijske hry?

“Táto generácia je vo výmene. Nová generácia, ktorá starších hráčov vymení, môže byť dobrá, ale o takých šesť rokov. Výmena generácií bude dlhodobejšia, lebo nemáme na to, aby sme sa o piatich, šiestich hráčov starali ako v bavlnke. Je to na dobrej ceste, podhubie by mala byť extraliga, veď máme kluby, ktoré sa o hráčov starajú, v krátkodobom horizonte pôjde reprezentácia hore,” myslí si kouč SPU Nitra Marek Kardoš.

Viac o slovenskom volejbale a o SPU Nitra či o začiatkoch športovania detí sa dozviete v magazíne športovej televízie 213 Stvorení pre Šport v nedeľu o 19:30 po futbalovej Fortuna lige. Moderátor Viťo Chrappa sa porozpráva s NLB trénerkou Ivetou Klimekovou o tom, ako sa znovu zamilovať.


Tagy: SPU Nitra Marek Kardoš

Zdroj:
213
Foto:
213

DISKUSIA