VIDEO Hamšíkov Neapol len remizoval na ihrisku Sassuola, Miláno nestačilo na Empoli

Stefano Sensi (vľavo) z US Sassuolo a Marques Allan z NeapolaStefano Sensi (vľavo) z US Sassuolo a Marques Allan z Neapola Zdroj: TASR

RÍM - Futbalisti SSC Neapol s Marekom Hamšíkom v zostave remizovali v Sassuole 2:2 v nedeľňajšom stretnutí 33. kola najvyššej talianskej Serie A. Skóre stretnutia otvoril v 52. min útočník Neapola Dries Mertens, ale už o sedem minút neskôr vyrovnal Domenico Berardi.

Domácich poslal do vedenia v 80. min Luca Mazzitelli, deľbu bodov zariadil päť minút pred koncom riadneho hracieho času poľský kanonier Arkadiusz Milik. Kapitán SSC Marek Hamšík odohral celý duel.

Hráči AC Miláno bez Juraja Kucku nestačili na San Sire na futbalistov sedemnásteho Empoli, ktorým podľahli 1:2. Empoli sa prekvapivo ujalo vedenia v 40. min gólom gruzínskeho útočníka Levana Mchedlidzeho. V 59. min mohol vyrovnať po faule brankára Lukasza Skorupského v šestnástke Suso, ale gólman Empoli svoje zaváhanie odčinil a strelu z pokutového kopu i následnú dorážku zneškodnil. Náskok hostí zveľadil v 67. min Mame Thiam a presný zásah kanoniera "rossoneri" Gianlucu Lapadulu v 72. min nič nezmenil na víťazstve Dávida nad Goliášom.

Sampdoria Janov na vlastnom ihrisku podľahla Crotone 1:2. Slovenský stopér Milan Škriniar odohral v drese domácich celé stretnutie.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 33. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Góly: 72. Lapadula - 40. Mchedlidze, 67. Thiam
Juraj Kucka (AC Miláno) sedel na lavičke náhradníkov.

Chievo Verona - FC Turín 1:3 (0:0)
Góly: 65. Pellissier - 52. Ljalič, 56. Zappacosta, 75. Falque

Lazio Rím - Palermo 6:2 (5:0)
Góly: 21., 24. a 26. Keita Baldé (druhý z pok. kopu), 8. a 10. Immobile, 90.+ Crecco - 46. a 52. Rispoli

Sampdoria Janov - Crotone 1:2 (1:0)
Góly: 21. Schick - 67. Falcinelli, 80. Simy
Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas.

Udinese Calcio - Cagliari 2:1 (0:0)
Góly: 70. Perica, 73. Angella - 86. Borriello

Viac o téme: SSC Neapol US Sassuolo