Lipták to povedal na plné ústa: Zranenie Cibulkovej nám spravilo škrt cez rozpočet!

Richel Hogenkampová (vľavo) podáva ruku kapitánovi slovenského fedcupového tímu Matejovi Liptákovi
Richel Hogenkampová (vľavo) podáva ruku kapitánovi slovenského fedcupového tímu Matejovi Liptákovi

BRATISLAVA - Slovenské tenistky sa neprebojovali do svetovej skupiny Pohára federácie. V baráži o účasť v elitnej osmičke totiž prehrali v bratislavskom NTC s Holandskom 2:3.

O rozhodujúci tretí bod pre tím kapitána Paula Haarhuisa sa postarala holandská dvojka Richel Hogenkampová, ktorá zdolala Kristínu Kučovú 7:5, 6:4. Mladšia zo sestier Kučových v záverečnom singli nahradila pôvodne nominovanú Rebeccu Šramkovú.

Vo štvorhre nastúpili za rozhodnutého stavu Daniela Hantuchová so Šramkovou proti páru Cindy Burgerová, Arantxa Rusová, ktoré zápas sa stavu 1:2 v prvom sete skrečovali. Kiki Bertensová v úvodnej nedeľňajšej dvojhre v súboji tímových jednotiek zvíťazila nad Janou Čepelovou 6:3, 6:3.

Slovenkám v Aegon aréne chýbala Dominika Cibulková, ktorá si pred deviatimi dňami na tréningu zranila zápästie. Holanďanky nadviazali na triumf 4:1 z Apeldoornu 2015 a vo vzájomnej bilancii vedú už 3:1. Slovenky napriek prehre ešte majú šancu, že sa v roku 2018 predstavia medzi elitou, ak v auguste vo Vietname schvália nový model súťaže a rozšírenie svetovej skupiny z osem na šestnásť účastníkov.

Kučová bola po prehre sklamaná. "Mrzí ma, že sa mi nepodarilo vybojovať vyrovnávajúci bod. Na rozdiel od Hogenkampovej, ktorá bola rozohratejšia, som nezvládla kľúčové momenty, chýbala mi lepšia koncentrácia. Nebolo ľahké nastupovať za stavu 1:2. Celý týždeň ma trápili zranené slabiny. Kapitán Maťo Lipták mi však napriek tomu dal dôveru. Teraz, keď som si poranené miesto odtejpovala, tak to trochu cítim. Počas zápasu som však na zranenie nemyslela, nelimitovalo ma to," uviedla Kučová.

Lipták čakal, že po dvojhrách bude stav 2:2. "Všetci sme si mysleli, že Kika vyrovná na 2:2 a rozhodne až štvorhra. Janka odohrala proti Bertensovej výborný zápas, no Kiki ukázala, prečo je tak vysoko v rebríčku. Vo fedcupových zápasoch dokáže podať ešte lepšie výkony na turnajoch. Janka mohla uspieť, iba ak by hrala celý zápas nadštandardne. Mal som dilemu, koho postavím do záverečnej dvojhry. Rozhodol som sa pre Kiku, ktorá nebola stopercentne fit, ale na tréningoch hrala výborne. Hogenkampová však hrala o triedu lepšie ako proti Janke a hoci Kika bojovala, na zisk vyrovnávajúceho bodu to nestačilo. Škrt cez rozpočet nám urobilo zranenie Dominiky. Napriek prehre verím, že v lete schvália nový model súťaže a v roku 2018 budeme hrať vo svetovej skupine. Ak mi dá zväz dôveru, rád by som zostal na kapitánskej stoličke, lebo v tíme sa vytvorila výborná partia."        


Tagy: Dominika Cibulková Matej Lipták

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA