Revanš za sobotňajšiu katastrofu: Cibulková sa na to pozerala iba z tribúny

Radosť holandského fedcupového tímu, chrbtom Kiki Bertensová, Richel Hogenkampová
Radosť holandského fedcupového tímu, chrbtom Kiki Bertensová, Richel Hogenkampová

BRATISLAVA - Náhradná dvojka domácej singlovej nominácie Kristína Kučová prehrala za 107 minút 5:7, 4:6 s dvojkou hostiek Richel Hogenkampovej v záverečnej druhej nedeľňajšej dvojhre, celkovo štvrtej, v rámci víkendového bratislavského stretnutia Slovensko - Holandsko v play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien. V prvom sete nezvládla Kučová tri gemy od skóre 5:4 a príjem, v druhej časti neťažila z náskoku 3:1.

Nezdar K. Kučovej znamenal, že Holanďanky viedli na antuke pod zatiahnutou strechou Aegon arény NTC nezvratne 3:1. Štvorhra bola už iba formalitou, ktorá nemohla nič zmeniť na celkovom neúspechu Sloveniek.

Nastúpili na ňu Daniela Hantuchová a Rebecca Šramková proti dvojici Cindy Burgerová, Arantxa Rusová po 11 minútach prišiel za stavu 2:1 skreč Holanďaniek. Pôvodne za SR mali hrať Jana Čepelová a K. Kučová. Kapitán Matej Lipták teda využil nárok na zmeny, šéf realizačného štábu "Oranjes" Paul Haarhuis nie.

Ohlasy holandských médií na víťazstvo tímu z tejto krajiny 3:2 nad Slovenkami vo víkendovom bratislavskom stretnutí play-off o svetovú skupinu Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien:

NOS: "Beretensová a Hogenkampová dodali fedcupovému tímu istotu zotrvania vo svetovej skupine vlastnými silami."

NU: "Holandsko zostáva vo svetovej skupine. Slovensko bolo bez Dominiky Cibulkovej. Štvorku renkingu odstavilo zranenie."

ANP: "Hogenkampová zavŕšila víťazstvo ´Oranje´ na Slovensku. V nedeľu sa bodom na 3:1 revanšovala za sobotňajšiu katastrofu. Predtým Kiki Bertensová nadviazala na úvodný deň. Indisponovaná slovenská jednotka Dominika Cibulková sa na to pozerala z tribúny."

KNLTB: "Hogenkampová nastolila definitívu holandského zotrvania v elitnej spoločnosti."

Sport Dome: "Hogenkampová dodala Holandsku víťazstvo nad Slovenskom. Získala proti Kristíne Kučovej bod na 3:1 po tom, ako Kiki Bertensová v nedeľu poslala hostky do vedenia."


Tagy: Dominika Cibulková Holandsko Slovensko Kiki Bertensová Richel Hogenkampová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA