Famózny vstup Slováka do sezóny: Konôpka na najrýchlejšom pohári sveta bojoval s elitou!

Miroslav Konôpka
Miroslav Konôpka

MONZA - Najrýchlejší značkový motoristický pohár na svete Lamborghini Super Trofeo Europe začal svoju európsku sezónu dvojpretekmi v Monze aj so slovenským reprezentantom Miroslavom Konôpkom. Jeho Lamborghini Huracán ST bojovalo o popredné pozície v triede AM v oboch pretekoch na 50 minút.

V 34-člennom štartovom poli sa očakávali tesné súboje, v kategórii AM štartovalo 15 vozidiel a všetky sa v tréningoch pohybovali v rozmedzí 2 - 3 sekúnd. Päťdesiatšesťročný Konôpka v prvej jazde doplatil na kontakt s Florianom Scholzem, obaja skončili mimo trate. V nedeľňajšej druhej jazde si Konôpka napraviť chuť: bojoval o druhé miesto, napokon skončil o 1,5 sekundy na tretej priečke.

"Aj keď som bol v druhých pretekoch rýchlejší ako Scholze, nepodarilo sa mi ho predbehnúť. Asi som mal po kolízii práve s ním v prvej jazde priveľký rešpekt," povedal Konôpka a doplnil: "Aj tretie miesto v tejto konkurencii je pre mňa úspechom. Je to pre mňa príprava na 24 hodín Le Mans." Ďalšie preteky Lamborghini Super Trofeo Europe sa uskutočnia 13. a 14. mája na okruhu Silverstone vo Veľkej Británii.


Tagy: Miroslav Konôpka Lamborghini Super Trofeo Europe

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR; Video: Youtube

DISKUSIA