VIDEO Derby jasnou záležitosťou belasých, Podbrezová s novým trénerom doma úspešná

Hráč Trnavy Robert Tambe a hráč Slovana Tomáš Kóňa Hráč Trnavy Robert Tambe a hráč Slovana Tomáš Kóňa Zdroj: TASR

TRNAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom šlágri 29. kola Fortuna ligy 2016/2017 na ihrisku Spartaka Trnava 3:0. Ich góly strelili navrátilec do zostavy Aleksandar Čavrič, Joeri De Kamps a v nadstavenom čase spečatil triumf "belasých" Tomáš Kóňa. V poradí 134. ligové derby dvoch nezmieriteľných rivalov nedohral útočník bratislavského Slovana a historicky najlepší strelec slovenskej reprezentácie Róbert Vittek, ktorého v 61. minúte nahradil Vukan Savičevič.

Slovan nastúpil v pozmenenej zostave, keďže po nedeľňajšej prehre so Žilinou definitívne stratil šancu na zisk titulu a už o pár dní ho čaká finále Slovenského pohára. Trnavčania poškuľujúci po pohárovej miestenke vyrukovali na "belasých" v najsilnejšej zostave. Ako prví pohrozili hostia hlavičkou Vitteka, ktorej však chýbala presnosť. Následne Spartak zo série štandardných situácií nedokázal gólovo udrieť. Jedinú vážnejšiu príležitosť zmaril Halilovičovi hosťujúci brankár Greif, ktorý v 18. minúte jeho prudkú strelu z priameho kopu letiacu pod brvno vytlačil na roh. Domáci tím postupne ovládol dianie na trávniku, hralo sa prakticky len na polovici Slovana. V 23. minúte Tambe v ťažkej pozícii stihol zakončiť, ale Greif bol pripravený. Slovanisti "dobrých" 30 minút smerom dopredu neexistovali, zamerali sa na bránenie a odolávali jalovej snahe jeho rivala. Paradoxne sa im však podarilo otvoriť skóre. Po chybe Greššáka a najmä netaktickom vystúpení Godála priťukol Vittek loptu ako na podnose uzdravenému Čavričovi a ten zoči-voči Jakubechovi nemal problém skórovať - 0:1. Vyrovnať mohol v 36. minúte Schranz, ktorý si v šestnástke špičkou kopačky spracoval ťažkú loptu a stihol do nej ďobnúť, ale Saláta ju na bránkovej čiare odkopol do bezpečia.

V 48. minúte adresoval Šefčík pekný center ďalšiemu mladíkovi v hosťujúcom tíme Pintemu, ten však tiesnený nedokázal hlavou presne zakončiť. Následne sa "bílím andelom" nepodarilo zakončiť dve sľubné brejkové situácie, na opačnej strane po Rundičovom prieniku šikovne tečoval loptu v ostrom uhle Pinte, ale minul bránu. Po hodine hry sa skončil zápas pre Vitteka. Útočníka Slovana tvrdo fauloval Godál, Vittek jeho "atak" skúsil rozchodiť, ale už o niekoľko sekúnd ho vyniesli z ihriska na nosidlách. Na druhej strane ošetrovali Hladíka, hra bola rozkúskovaná a Slovanu tento scenár vyhovoval. V 66. minúte Kerlon ukázal jemnocit v nohe, posadil loptu na hlavu Tambeho, ale v záklone ju kamerunský útočník netrafil ideálne. Spartak za nevyužité šance pykal v 70. minúte, po Šefčíkovom centri zblízka nezaváhal De Kamps - 0:2. Záverečných 20 minút hostia s prehľadom ukontrolovali, v nadstavenom čase ešte prikrášlil ich triumf Kóňa - 0:3.

Fortuna liga - 29. kolo:
FC Spartak Trnava - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)
Góly: 29. Čavrič, 70. De Kamps, 90.+3 Kóňa. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Tambe, Godál - Pinte, Saláta, Savičevič, 3569 divákov.

Trnava: Jakubech - Kadlec, Hladík (66. Jirka), Godál, Čonka - Tóth (18. Kerlon), Greššák - Halilovič, Sloboda, Schranz - Tambe (80. Yilmaz)

Slovan: Greif - Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon - Kóňa, De Kamps - Pinte (66. Kubík), Vittek (61. Savičevič), Šefčík - Čavrič (79. Oršula)

Podbrezová s novým trénerom doma úspešná

Futbalisti Podbrezovej doma pod taktovkou nového trénera Karola Praženicu zvíťazili nad súpermi z tímu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 v stredajšom stretnutí 29. kola Fortuna ligy. O úvodný gól sa postaral v 18. min Endy Opoku Bernadina, konečnú podobu výsledku určil v nadstavenom čase striedajúci Matúš Mikuš. Podbrezová sa triumfom udržala na treťom mieste tabuľky, Zlatým Moravciam naďalej patrí desiata priečka.

ŽP Šport Podbrezová - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)
Góly: 18. Bernadina, 90.+ Matúš Mikuš, ŽK: 29. Machuča, 43. Bariš (obaja Zlaté Moravce-Vráble), rozhodovali: Pavlík - Slyško, Vorel, 1006 divákov

Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kupčík, L. Djordjevič - P. Vajda, Podio - Viazanko, K. Kuzma (90.+ A. Lipčák), Polievka (68. Matúš Mikuš) - Bernadina (89. Migaľa)
Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč - M. Pastva, Kapor, Karlík, Chren - Bariš (56. E. Ujlaky), Machuča - Orávik, Mateus de Oliveira Silva, T. Kostadinov (46. Guilavogui) - Nurkovič (65. Privat Yao)

Ružomberok doma zvíťazil nad Michalovcami

Hráči Ružomberka na vlastnom trávniku zvíťazili nad súpermi z Michaloviec 3:1 v stredajšom stretnutí 29. kola futbalovej Fortuna ligy. Rozhodujúce vedenie si domáci vybudovali dvoma gólmi Jakuba Mareša a jedným zásahom Tomáša Ďubeka. Hostia v 81. min už len skorigovali, keď sa presadil Filip Serečin. Ružomberku patrí so 40 bodmi v tabuľke štvrtá priečka, Michalovce majú na konte 29 bodov a figurujú na ôsmom mieste.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)
Góly: 32. a 54. J. Mareš, 37. Ďubek - 81. Serečin, bez kariet, rozhodovali: Michlian - Bobko, Súkeníková, 1223 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec - Martin Nagy (78. D. Takáč), Faško - E. Daniel (74. Lačný), Ďubek (67. Gerát), Gál-Andrezly - J. Mareš
Michalovce: P. Macej - M. Kolesár, Kavka (32. Regáli), Sipľak, Koscelník - Grič, Kristi Qose - I. Žofčák (46. Vajs), Dimitriadis, Serečin - Kushta (75. Bragin)

Viac o téme: FC Spartak Trnava MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava ŽP Šport Podbrezová
  • Zdroj: TASR, SITA