VIDEO Ťažká váha má nového kráľa: Joshua v dychberúcom zápase zdolal Klička

Anthony Joshua vs Vladimir Kličko
Anthony Joshua vs Vladimir Kličko

LONDÝN - Britský boxer Anthony Joshua zdolal Ukrajinca Vladimira Klička a je novým majstrom sveta v ťažkej váhe organizácií WBA, IBF a IBO. V sobotňajšom súboji na národnom futbalovom štadióne vo Wembley vyhral nad skúseným veteránom technickým knokautom v 11. kole a vylepšil si bilanciu v profiringu na 19-0 (18 KO).

Pre Klička to bola piata prehra v kariére, na konte má aj 64 triumfov. Joshua potvrdil predzápasové prognózy i pozíciu favorita, do ktorej ho stavali odborníci i stávkové kancelárie. Na triumf sa však musel poriadne nadrieť, Kličko, ktorý pred prehrou s Tysonom Fury v novembri 2015 kraľoval ťažkej váhe takmer 11 rokov, mu robil počas celého duelu problémy.

Domáceho miláčika hnalo vo Wembley vpred 90.000 fanúšikov a bol to on, ktorý v 5. kole ako prvý poslal svojho súpera k zemi. Skúsený matador kontroval o kolo neskôr a 27-ročnému Britovi pripravil prvé počítanie v kariére. O všetkom rozhodlo 11. kolo a tvrdý pravý zdvihák Joshuu, po ktorom musel byť Kličko počítaný. Ringový rozhodca ho ešte do súboja pustil, ale Joshua využil prevahu, súpera zasypal ďalšími tvrdými údermi a súboj rozhodol vo svoj prospech pred časovým limitom.

"19-0 znie skvele, užívam si to. Nie som perfektný, ale snažím sa o to. Chcem sa poďakovať trénerovi i fanúšikom, veľmi mi pomohli. Veľký rešpekt aj Vladimirovi Kličkovi, je to veľký šampión," povedal Joshua priamo v ringu. Okrem titulov ho mohla tešiť aj prémia 10 miliónov libier (12,5 mil. eur), rovnakú sumu zinkasoval aj Kličko.


 


Tagy: Vladimir Kličko Anthony Joshua

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA; Video: Dailymotion

DISKUSIA