Statočný Joshua prežil brutálny test: Deň, kedy sa zrodil fenomén

Anthony Joshua vs Vladimir Kličko
Anthony Joshua vs Vladimir Kličko

LONDÝN - Britské médiá majú po sobotňajšej strhujúcej boxerskej bitke vo futbalovom chráme vo Wembley jasno, že v Anthonym Joshuovi sa zrodil nový fenomén ťažkej váhy. Dvadsaťsedemročný Brit krátko pred polnocou možno definitívne ukončil éru Vladimira Klička, keď štyridsaťjedenročného Ukrajinca porazil pred limitom v bitke o majstrovské pásy organizácií IBF, WBA a IBO.

"Je na najlepšej ceste stať sa celosvetovým fenoménom. Prebil sa do histórie boxu a zaistil si zlatú budúcnosť majstra sveta ťažkej váhy," uviedol denník The Times. "Od posledného úderu dvadsaťsedemročnej paže Anthonyho Joshuu do zakrvavenej hlavy Vladimira Klička je koniec diskusií o tom, kto je najlepší boxer sveta v ťažkej váhe," napísal The Guardian.

Súboj, v ktorého priebehu boli počítaní obaja rivali, médiá nadchol. Píšu o excelentnom večere, epickej bitke vo Wembley či dych vyrážajúcom dueli knokautov. "Tam bolo všetko," zhrnul Daily Telegraph dramatické dianie v dlho očakávanom zápase.

Joshua pred 90.000 divákmi poslal hneď trikrát dlhoročného vládcu ťažkej váhy Klička k zemi, sám bol pritom v šiestom kole tiež blízko porážke. V 19. zápase v profesionálnej kariére bol vôbec prvýkrát počítaný, premiérovo tiež musel boxovať viac ako sedem kôl, napriek tomu ho skúsený Kličko nezastavil.

"Statočný Anthony Joshua prežil brutálny test od Vladimira Klička. Bol to pre neho výlet do neznámeho teritória: viac kôl, viac bolesti, viac brutality," napísal Daily Mirror. "Zobral sa z dna a zastavil Vladimira Klička," uviedol Express.

Tiež v Spojených štátoch amerických, pre ktorých bola v minulosti ťažká boxerská váha doménou, si Joshua vybudoval rešpekt. "Pred dramatickým technickým K.O. si Joshua siahol na dno," napísal Washington Post. "Vo strhujúcom predstavení povstal a v jedenástom kole Klička nezadržateľne spracoval," uviedli Los Angeles Times.

Rovnako v Nemecku, ktoré je druhým domovom ukrajinského boxera, médiá uznali kvality víťaza, zároveň tiež ľutovali neúspešného Kličkovho comebacku po 17 mesiacoch od predchádzajúcej porážky od iného Brita Tysona Furyho. "V megasouboji sa naplnilo, čo prognózy sľubovali. Bola to žeravá bitka sa šťastnejším koncom pre Brita," konštatoval server sport1.de. "Trikrát na zemi! Je po sne," napísal Bild a hneď tiež začal špekulovať, či sa Kličko ešte v ringu objaví. "KličK.O. Koniec kariéry, alebo odveta?" uviedol denník vo svojej internetovej verzii.


Tagy: Vladimir Kličko Anthony Joshua

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA