Federer s veľkým cieľom pred Grand Slamom: Túžim tam niečo dosiahnuť!

Roger Federer
Roger Federer

SEATTLE - Švajčiarsky tenista Roger Federer potvrdil, že predbežne má v pláne štart 28. mája - 11. júna na parížskom antukovom grandslamovom turnaji Roland Garros. Tridsaťpäťročný bývalý líder svetového rebríčka to povedal v rozhovore pre Tennis Channel pred exhibičným podujatím Match for Africa 4 v americkom Seattli, informáciu zdieľal napríklad magazín Tennis.

"Cieľ je ísť do Paríža. Túžim na tom podujatí niečo dosiahnuť, nielen sa zúčastniť. Možno sa dostanem do švungu a nikdy neviete, čo sa môže stať, hoci favoritom je ´Rafa´. Vlani triumfoval Novak, oni dvaja sú podľa mňa prvými dvoma kandidátmi," skonštatoval dobyvateľ medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2009 Federer.

"Vychádzam z toho, že sa rozhodnem po prvotnom štádiu prípravy, teda do 10. mája. Keď v Dubaji skončím, sadneme si k tomu a vyhodnotíme si, či to zmeníme na antuku. Dovtedy sa ukáže, ako sa budem cítiť, či sa mi medzičasom niečo neprihodí - fyzicky alebo mentálnym nastavením. V tejto chvíli to vyzerá, že na Roland Garros budem hrať, ale do toho 10. mája sa môže stať veľa vecí," vyhlásil Federer už v polovici apríla pre nemeckú agentúru DPA.

Momentálne štvrtý muž poradia pre nasadzovanie Federer si na januárových melbournských Australian Open pripísal rekordnú 18. trofej z Majors, prvú od Wimbledonu 2012, a v marci a apríli po 11 rokoch tretí raz vo svojej kariére zvládol dvojkombináciu Indian Wells - Miami. Následne oznámil vynechanie Madridu a Ríma. Vedie v bodovaní "Race 2017". Má tohtoročnú zápasovú bilanciu 19:1, jeho zatiaľ najlepší vstup bol v sezóne 2005 - 35:1. Jedinú tohtoročnú prehru utrpel 1. marca od Rusa Jevgenija Donského v osemfinále v Dubaji v SAE, pričom nevyužil tri mečbaly. Federer má na konte 91 trofejí vo dvojhre. Vlani účelovo úplne vypustil druhú polovicu sezóny, dával si dokopy operované koleno a háklivý chrbát.


Tagy: Roger Federer

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA