Pekarík pre zranenie nedohral posledný zápas: Jeho štart v šlágri proti Lipsku je otázny

Peter PekaríkPeter Pekarík Zdroj: herthabsc.de

BERLÍN - Zranenie slovenského futbalového reprezentanta v službách Herthy Berlín Petra Pekaríka z víkendového bundesligového zápasu na pôde Werderu Brémy nie je vážne, jeho sobotňajší domáci štart proti Lipsku však nie je istý.

Informuje o tom portál bz-berlin.de. Tridsaťročný pravý obranca odstúpil v 86. minúte sobotňajšieho duelu pre pomliaždené stehno, jeho tím napokon prehral 0:2. "Neviem, či to stihne. Tréningový týždeň sa začína v utorok, do soboty nie je veľa času," skonštatoval športový riaditeľ Berlínčanov Michael Preetz. Tréner Herthy Pál Dárdai je optimistickejší: "Peter je bojovník. Od našich fyzioterapeutov dostane dobrú starostlivosť, to by malo pre súboj s Lipskom stačiť."

Pekarík je v tomto bundesligovom ročníku s 2442 odohranými minútami tretím najvyťaženejším hráčom Herthy; o 11 minút viac má na konte bosniansky útočník Vedad Ibiševič, lídrom je nórsky brankár Rune Jarstein s plnou porciou (2790 minút). Hertha bojuje o účasť v Európskej lige, tri kolá pred koncom najvyššej nemeckej súťaže figuruje na 5. priečke.

Viac o téme: Hertha Berlín Peter Pekarík