Opätovný škandál v českom futbale: Zadržali aj najvyššieho šéfa!

Miroslav Pelta
Miroslav Pelta

PRAHA - Vyšetrovatelia z Národnej centrály proti organizovanému zločinu zasahujú na viacerých miestach v Prahe vrátane ministerstva školstva a sídle Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR). Informuje o tom web iDnes.cz a dodáva, že polícia obvinila troch ľudí a jednu firmu zo spáchania trestných činov v súvislosti s dotáciami pre šport.

Jedným zo zadržaných je šéf FAČR Miroslav Pelta. "Môžeme potvrdiť, že predseda FAČR Miroslav Pelta je zadržaný," uviedol hovorca FAČR Michal Jurman.


"V tejto súvislosti vykonáva policajný orgán domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov na niekoľkých miestach v Prahe aj ďalších mestách. S ohľadom na prebiehajúce úkony trestného konania nebudú v súčasnom období poskytované bližšie informácie," uviedla prostredníctvom tlačovej správy pražská vrchná prokurátorka Lenka Bradáčová.

Zásah prebieha aj vo futbalovom klube v Jablonci, ktorý Pelta vlastní. "Od rána je u nás polícia. Zapečatili nám jednu miestnosť, do ktorej nesmieme. Nemáme však bližšie informácie, o čo ide a kedy budú priestory sprístupnené," potvrdil hovorca FK Jablonec Štěpán Hanuš.


Tagy: Miroslav Pelta

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
nv.fotbal.cz

DISKUSIA