FOTO Veľká dráma v kvalifikačnom súboji: Slováci zachránili remízu v poslednej sekunde!

Peter Dudáš zo Slovenska (vľavo)
Peter Dudáš zo Slovenska (vľavo)

HLOHOVEC - Slovenskí hádzanári remizovali v 6. skupine II. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy 2018 v Chorvátsku s Čiernou Horou 27:27. V tabuľke poskočili zverenci trénera Mateja Liptáka na druhú pozíciu. S rovnakým súperom sa stretnú aj v sobotu 6. mája o 20.00 h v Bijelom Poli.

Úvod stretnutia poznačila veľká nervozita na oboch stranách, gólové mlčanie ukončil až v 4. minúte presným zásahom hosťujúci Vaško Sevaljevič. Rýchlo na to však odpovedal na domácej strane Tomáš Urban, čím udal tón ďalšieho priebehu zápasu. Tímy sa striedali v jednogólovom náskoku, žiadne z družstiev sa nedokázalo dostať do výraznejšieho trháku. Na strane slovenského tímu bolo vidieť väčšiu hernú kvalitu, aj zásluhou niekoľkých výborných zákrokov Teodora Paula sa dostali do vedenia 12:9, čím donútili hosťujúceho trénera k oddychovému času. Domáci udávali tón zápasu, ale posledné slovo mal hosťujúci Nemanja Grbovič, presným zásahom upravoval na 15:11. 

Po prestávke začala Čierna Hora lepšie, troma gólmi sa dostali na dostrel. Slováci doplácali dlhé minúty na zlú koncovku, ale v kľúčových okamihoch potiahol tím presnými zásahmi Tomáš Urban a brankár Paul. Hostia držali nádej na obrat, dvoma zaváhaniami na slovenskej strane stiahli v 47. minúte na 19:20 z ich pohľadu. Nádeje Čiernej Hory brzdili časté vylúčenia, ale vyrovnanie prišlo po 7-metrovom hode z ruky Sevaljeviča. O konečnom výsledku napokon rozhodla posledná minúta, najskôr dostal do vedenia tesne pred koncom hostí Borozan, ale sedmičkou rozhodol o vyrovnaní Tomáš Urban.

Slovensko - Čierna Hora 27:27 (15:11)

Slovensko: Paul, Štochl - Rábek 3, Guzy, Slaninka, Hruščák 5, Dudáš 2, Volentics, Petro 1, Krok, Ďuriš 4, T. Urban 9/6, L. Urban, Stráňovský 1, Antl 2, Mikita

Čierna Hora: Mijatovič, Mijuškovič - Perišič 2, Čavor 1, Pejovič, Andjelič, Markovič, Vujovič 1, Radojevič, Čampar, Majič, Sevaljevič 6/1, Lasica 3, Borozan 11/1, Grbovič 1, Lipovina 2

rozhodovali: Eliasson, Palsson (obaja Isl.), vylúčení: 7:9, TH: 5/5 - 4/3, 1800 divákov.

Martin Lipták, tréner SR: "Sme spokojní s remízou, pretože dve sekundy pre koncom sme ešte o gól prehrávali. Zápas bol výborný, pre ľudí aj pre chlapcov. My sme prvý polčas zvládli bravúrne. Musím otvorene povedať, že sme nezvládli osobu na Olivera Rábeka. Urobili sme pár hlúpych chýb, hlavne na konci, keď sme viedli o dva góly. Tam to bolo treba rozumnejšie zahrať. Ja im nebudem nič vyčítať, vybojovali bod v poslednej chvíli. Určite tam sú nejaké chyby, pozrieme si video."

Teodor Paul, brankár SR: "Je tam určite trochu aj sklamanie, ale viac prevláda radosť. Získali sme aspoň bodík. Škoda toho konca, tých posledných päť minút, že sme to neudržali. Môžeme byť radi za jeden bod. Musím pochváliť každého jedného chlapca, ktorí bojovali do poslednej sekundy."

Tomáš Urban, krídelník SR: "Ja hovorím, že sme stratili bod. Tým, že sme zhruba 55 minút dokázali vyhrávať a udržiavať si náskok o dva-tri góly a potom na konci ho stratiť, tak si myslím, že ten jeden bod nás môže mrzieť. Doslova sme ho dali Čiernohorcom."

Martin Straňovský, krídelník SR: "Na konci sme prehrávali o gól, v posledných troch sekundách sme vybojovali 7-metrový hod. Dá sa povedať, že prehratý zápas sme remizovali. Boli sme určite lepším mužstvom."

Rusko - Švédsko 21:29 (10:17) 

Tabuľka 6. kvalifikačnej skupiny:
1. Švédsko      3 3 0 0 86:59 6
2. SLOVENSKO    3 0 2 1 75:79 2
3. Rusko        3 0 2 1 76:84 2 
4. Čierna Hora  3 0 2 1 72:87 2


Tagy: Slovensko Čierna Hora

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA