Súboj o švédske finále pokračuje v Španielsku: Celta Vigo privíta slávny Manchester United

Wayne Rooney a Paul Pogba oslavujú gól United
Wayne Rooney a Paul Pogba oslavujú gól United

BRATISLAVA - Tohtotýždňové zápasy semifinále futbalovej Európskej ligy môžu ktorékoľvek z kvarteta tímov posunúť bližšie k bránam finálového stretnutia, ktoré sa uskutoční 24. mája vo švédskom Štokholme. Aj víťaz tohtosezónnej edície EL má zaručenú miestenku v nasledujúcom ročníku prestížnej Ligy majstrov. Vo štvrtok v tradičnom čase o 21.05 sa španielsky tím Celta Vigo stretne s anglickým Manchestrom United. Odvetné duely semifinále sa uskutočnia na budúci štvrtok 11. mája.

Celta Vigo sa predstaví vo svojom premiérovom európskom semifinále. Proti tomuto tímu bude stáť slávny anglický veľkoklub Manchester United. "Červení diabli" však budú musieť byť na Iberskom polostrove v strehu - na trávnikoch španielskych mužstiev v 22 stretnutiach triumfovali iba dvakrát. "Čaká nás veľká výzva. Celta je jedno z mužstiev, ktoré hrajú v Španielsku lepší futbal, a to nielen v tejto sezóne. Návrat domov bude pre mňa výnimočný, ale zároveň veľmi ťažký. Musíme vydať zo seba to najlepšie, aby sme Celtu zdolali," napísal vo svojom pravidelnom blogu španielsky stredopoliar Manchestru United Juan Mata.

José Mourinho vyzdvihol kvality Celty Vigo, ktorá je príjemným prekvapením tohto ročníka Európskej Ligy: "Je to súťaž s klubmi, ktoré majú výbornú rovnováhu. Takmer všetky tímy vo vyraďovacej fáze mali rovnaký level. Dokázali sa dostať až do semifinále a to hovorí o Celte za všetko. V La Lige majú pohodlnú situáciu, takže sa môžu sústrediť len na Európsku Ligu. Môžu nechať hráčov odpočívať, aby boli v maximálnej kondícii. Pre nás to bude ťažký zápas."

Klub z Viga má proti anglickým mužstvám pomerne vyrovnanú bilanciu 5-0-4. "United sú veľmi kvalitný tím, majú dobrého trénera, fantastický štadión a sú jedným z favoritov na celkový triumf v Európskej lige," vyhlásil pre oficiálnu stránku Európskej futbalovej únie (UEFA) útočník galícijského mužstva John Guidetti, ktorý v začiatkoch kariéry pôsobil v Manchestri v konkurenčnom City. "Pre mňa je Manchester vždy modrý a dúfame, že to tak zostane aj vtedy, keď doň zavíta Celta Vigo. Veríme, že sa nám podarí dostať do finále. V stávke je okrem významnej trofeje aj miestenka do Ligy majstrov. Bolo by to ako z rozprávky, keby som si mohol za môj klub zahrať v rodnom Štokholme," doplnil 25-ročný Švéd.

Program tohtotýždňových prvých zápasov semifinále futbalovej Európskej ligy 2016/2017 (hrá sa na odvetu):

ŠTVRTOK 4. mája
Celta Vigo (Šp.) - Manchester United (Angl.) /21.05/, rozhoduje: Sergej Karasiov (Rus.)


Tagy: Juan Mata José Mourinho Manchester United CF Celta Vigo CF

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA