VIDEO Bieloruské trápenie zďaleka nekončí: Švajčiarsko ich totálne vygumovalo!

Na snímke dole v popredí Andres Ambühl oslavuje gól, za ním jeho spoluhráč Joel Genazzi Na snímke dole v popredí Andres Ambühl oslavuje gól, za ním jeho spoluhráč Joel Genazzi Zdroj: TASR

PARÍŽ - Švajčiarski hokejisti zdolali vo svojom štvrtom zápase v parížskej B-skupine MS Bielorusko bez problémov 3:0. "Helvéti" figurujú s deviatimi bodmi na druhej priečke priebežnej tabuľky, Bielorusi sú poslední, keď v štyroch dueloch nezískali ani bod a strelili len tri góly.

Švajčiari majú nasledujúce dva dni voľno, najbližší zápas ich čaká v sobotu o 20.15 h s lídrom B-skupiny Kanadou. Bielorusko sa pokúsi získať prvé body v piatok o 20.15 h v súboji s domácim Francúzskom.

B-skupina (Paríž):
Švajčiarsko - Bielorusko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 18. Schäppi (Untersander, Genazzi), 36. Ambühl (Hollenstein, Loeffel), 48. Almond (Schäppi). Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Salonen (Fín.) – Sormunen (Fín.), Suchánek (ČR), vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3212 divákov.

Švajčiarsko: Genoni - Diaz, Furrer, Untersander, Kukan, Loeffel, Genazzi, Marti - Rüfenacht, Schäppi, Almond - Hollenstein, Haas, Praplan - Brunner, Ambühl, Bodenmann - Suter, Herzog, Malgin

Bielorusko: Lalande - Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej - A. Kosticyn, S. Kosticyn, Stefanovič - Pavlovič, Kovyršin, Kulakov - Linglet, Stas, Demkov - Kogalev, Šarangovič, Drozd - Karaban

Úvod duelu medzi druhým Švajčiarskom a posledným Bieloruskom veľa pekných hokejových momentov nepriniesol. Hralo sa v slabom tempe a hráči sa len pomaly rozbiehali. Riedko zaplnené tribúny "zahriala" až druhá polovica prvej tretiny, keď sa vďaka viacerým vylúčeniam zrodili aj gólové šance. Aktívni boli "Helvéti", ktorí sa aj ujali vedenia. Lalande zlikvidoval niekoľko ich možností, ale v 18. minúte nestačil na dorážku Schäppiho v presilovke - 1:0. Bielorusi sa do súpera opreli v závere, ale všetko vyriešil Genoni.

Ani druhé dejstvo veľa vzruchu neprinieslo. V 23. minúte mal po chybe bieloruskej obrany tutovku Malgin, ale to bolo na dlhé minúty všetko. Zápas príliš neoživila ani hra 4 na 4. Švajčiari si proti bezzubému súperovi poistili skóre v 36. minúte vďaka presnej strele Ambühla spomedzi kruhov - 2:0. V 48. minúte bolo už 3:0. Schäppi vybojoval puk pri mantineli, prihral na pravý kruh Almondovi, ktorý si ho potiahol k bránke a presnou strelou švihom vymietol šibenicu. Bielorusi nevymysleli nič počas následnej presilovky ani vo zvyšnom priebehu a tak sú už 158 minút bez gólu.

Philippe Furrer, obranca Švajčiarska: "Včera to bola ťažká prehra. Všetci sme boli veľmi sklamaní. Boli sme si istí, že proti Francúzom zvíťazíme. Preto sme to chceli dnes napraviť a myslím si, že sa nám to podarilo."

Kevin Lalande, brankár Bieloruska: "Pred zápasom sme sa rozprávali o tom, že hrali včera neskoro večer a že to musíme využiť. No myslím si, že sme spravili presný opak. Hrali sme zle a spravili sme niekoľko hlúpych faulov. Pustili sme ich do vedenia a potom sa to už viezlo. Musíme nájsť cestu k víťazstvám. V piatok nás čaká veľký zápas, Francúzov sme už v minulosti zdolali."

Viac o téme: Bielorusko Švajčiarsko Majstrovstvá sveta v hokeji