VIDEO Nepríjemná správa aj pre Cígera: Sekera si po zákroku Getzlafa poranil nohu

Andrej Sekera sa zranilAndrej Sekera sa zranil Zdroj: oilers.ice.nhl.com

ANAHEIM - Hokejistov Anaheimu Ducks delí už iba jedno víťazstvo od postupu do finále play off Západnej konferencie NHL. V noci na sobotu dokázali v závere riadneho hracieho času zmazať trojgólovú stratu a vyhrali v piatom dueli konferenčného semifinále doma nad Edmontonom 4:3 po dvojnásobnom predĺžení. V sérii tak vedú 3:2 na zápasy. Svoj postup môžu spečatiť v noci na pondelok v šiestom súboji na ľade Oilers (1.00 SELČ).

Slovenský obranca v službách Oilers Andrej Sekera nedohral zápas pre zranenie, z hry odstúpil už v prvej tretine po zákroku Getzlafa. Kanadský center ho nepríjemne narazil na mantinel, Sekera sa po náraze len ťažko zdvíhal z ľadu. Napokon odohral len necelé dve minúty. Podľa zámorských médií si pravdepodobne poranil ľavú nohu. To je nepríjemná správa aj pre reprezentačného trénera Zdena Cígera, ktorý pre Sekeru nechával voľnú kolónku na súpiske na MS. "Vždy je to ťažké, keď stratíte v prvej tretine hráča ako je Sekera, ktorý hráva 24-25 minút za zápas. Musia ho zastúpiť iní chalani a tí dnes odviedli neuveriteľnú prácu," povedal Talbot.

Viac o téme: Andrej Sekera Edmonton Oilers Anaheim Ducks Ryan Getzlaf