VIDEO Sedemgólová prestrelka Trenčína s Trnavou: Jirka hetrikom zariadil triumf Spartaku

Sprava: Oliver Janso a Jakub PaurSprava: Oliver Janso a Jakub Paur Zdroj: SITA

TRENČÍN - Diváci v Trenčíne si prišli na svoje. Duel o poháre bojujúceho Trenčína a Trnavy priniesol až sedemgólovú nádielku.

Obidve mužstvá bojujú o pohárovú Európu, takže body zo vzájomného zápasu mohli značne napovedať, kto ešte môže bojovať o Európsku ligu. Už v úvode dostal loptu do behu Schranz. Šemrinec najskôr naznačil vybehnutie, potom však zostal stáť a iba sa pozeral, ako lob preletel tesne nad brvnom jeho brány. Na opačnej strane po rohovom kope mohol skóre otvoriť Kleščík, lopta sa však od neho odrazila tesne vedľa brány. Nasledujúce minúty priniesli medzišestnástkový futbal. Až v 22. minúte sa do brejkovej situácie dostal Janga, obišiel aj Jakubecha a do prázdnej brány strelil úvodný gól zápasu. Trenčania boli v nasledujúcich minútach síce aktívnejším mužstvom, ale do vyložených šancí sa nedostávali. V 37. minúte po rohovom kope poslal jemný center Schranz na hlavu Oravca a ten s prehľadom vyrovnal. Ihneď po rozohraní mohol opäť misky váh nakloniť na domácu stranu Beridze. Po individuálnej akcii sa dostal až pred Jakubecha a jeho zakončenie z uhla sa odrazilo od žrde.

Zľava: Martin Šulek a Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

Spartaku ideálne vyšiel vstup do druhého polčasu. V 54. minúte potiahol loptu až k šestnástke Kadlec, ponúkol loptu do druhej vlny Jirkovi a ten trafil presne. O šesť minút to bolo s nádejami Trnavy na pohárovú Európu reálnejšie, keď chybu v zadných radoch využil Jirka, sám pred Šemrincom nezaváhal a brankára obstrelil. Trenčania sa však nevzdávali. Po rohovom kope sa lopta dostala k striedajúcemu Gongovi a ten umiestnenou strelou k žrdi v 71. minúte vykresal pre domáce mužstvo nádej. Deň otvorených dverí však v domácich radoch pokračoval. V 78. minúte bol náskok hostí opäť dvojgólový, keď Čonka sa presadil na ľavej strane šestnástky, prihral voľnému Slobodovi, ten našiel ešte lepšie postaveného Jirku, ktorý zavŕšil svoj hetrik – 2:4. Definitívne K.O. mohol domácim zasadiť v 83. minúte Halilovič, ale zamotal sa vo vlastných kľučkách. V 85. minúte sa po rohovom kope dostal k lopte Mancemu a znížil na 3:4. Záverečný tlak majstra neprišiel, a tak si Trnavčania odviezli zo Sihote všetky body.

AS Trenčín - Spartak Trnava 3:4 (1:1)
Góly: 22. Janga, 71. Gong, 85. Mance – 37. Oravec, 54., 60. a 78. Jirka. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Halilovič (Trnava), 2533 divákov.

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Kleščík, Keston, Šulek – Zubairu (64. Gong) – Ubbink, Paur – Kvocera (64. Mance), Janga, Beridze

Spartak Trnava: Jakubech – A. Kadlec, Hladík (14. Jirka) Godál, Čonka (80. Tambe) – Janso, Greššák – Schranz (90.+ Mihálik), Sloboda, Halilovič – Oravec

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Podali sme zlý výkon. Nehrali sme kombinačne, zbytočne sme lopty nakopávali na hrotového útočníka a vybrali sme si zlé riešenia situácií. Dlho sme držali loptu. Po prestávke sme zlyhali, hoci sme v šatni hráčov nabádali ku hre. Súper bol v druhom polčase výborný, ale dávali sme mu zbytočne veľa priestoru a inkasovali sme veľa gólov. Môžeme byť radi, že boli iba štyri, pretože Trnava mala ešte viac šancí, ktoré nepremenila."

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Videli sme obojstranne dobré stretnutie. Sedem gólov v slovenskej lige nebýva zvykom. Veľmi dobre sme sa na Trenčín pripravili. Prvý polčas nám veľa vecí nevychádzalo, v druhom sme sa však vrátili do zápasu. Stretnutie sme zbytočne zdramatizovali. Chlapci ukázali charakter a išli za víťazstvom."

ViOn doma neudržal vedenie s Dunajskou Stredou

Úvodné dejstvo stretnutia patrilo jednoznačne aktívnejším hráčom ViOnu. Už vo 4. minúte rozohral Orávik štandardnú situáciu, na jeho center si vyskočil Kapor, ale pozorný Slávik jeho hlavičku kryl. V 8. minúte sa podobná situácia opakovala, Kapor z hranice malého vápna hlavou netrafil odkrytú polovicu brány DAC. Po polhodine hry sa osmelili aj hostia, Živkovič sa ocitol zoči-voči Kováčovi, koncovku však nezvládol. Z následnej kontry prišla čistá príležitosť ViOnu. Válovčanovu strelu Slávik vyrazil, následnú dorážku Ewertona z bránkovej čiary vyhlavičkoval Kocsis. V 35. minúte Ewerton šikovne prestrčil na Orávika, ktorého technická strela skončila iba na ľavej žrdi. Domáci sa predsa len dočkali gólu v 37. minúte, keď po závare v pokutovom územi sa presadil Pintér. V závere 1. polčasu prišla pekná akcia po osi Bariš-Chren-Ewerton, posledný z nich však ani z troch metrov nevedel loptu dopraviť do prázdnej brány.

Po zmene strán sa rozpútal neľútostný boj o každý meter hracej plochy. V 57. minúte došlo k nepríjemnej zrážke hlavami medzi Kaporom a Pačindom, po ktorej domáci stopér opustil ihrisko na nosidlách. Skóre sa mohlo zmeniť v 65. minúte, to striedajúci Kostadinov ideálne uvoľnil Válovčana, ten sa rútil sám na bránu, ale jeho strela len tesne minula pravú žrď. Vyrovnanie priniesla 83. minúta, keď Ljubičič vyslal prudkú strelu, Kováč loptu stihol vyraziť, ale proti následnej Ljubičičovej dorážke bol už bezmocný. Dokonalý obrat zariadil v 88. minúte Pačinda, ktorý si nabehol na center Davisa a hlavou poslal loptu za Kováčov chrbát. Domáci kruto doplatili na streleckú nemohúcnosť, a tak všetky body putujú na Žitný ostrov.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)
Góly: 37. Pintér – 83. Ljubičič, 87. Pačinda. Rozhodoval: Glova, ŽK: Pastva, De Oliveira, Válovčan, Pintér - Vuk, Davis, Ľupták, Šafranko, 2014 divákov.

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Machuča, Kapor (58. Kostadinov), Pintér, Chren - Bariš, Pastva - Orávik, De Oliveira, Ewerton Paixao (64. Guilavogui) - Válovčan (75. Nurkovič)

DAC 1904 Dunajská Streda: Slávik – Živkovič, Kocsis (46. Michalík), Vuk, Davis - Ljubičič - Vida (64. Brašeň), Ľupták,, Aluku (71. Mervó), Pačinda - Šafranko

Viac o téme: FC Spartak Trnava AS Trenčín