Konferencia SLA zvolí nového prezidenta a upraví stanovy: Pohnú sa veci k lepšiemu?

Člen predsedníctva Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) Ivan Ivanič
Člen predsedníctva Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) Ivan Ivanič

POPRAD - Slovenská lyžiarska asociácia (SLA) spozná v nedeľu 14. mája meno nového prezidenta. Ten obsadí miesto po Františkovi Repkovi, ktorý sa tejto funkcie vzdal ešte v marci, keďže sa rozchádzal v názoroch so svojimi viceprezidentmi. Výročná konferencia sa uskutoční v Novom Smokovci, jej termín sa niekoľkokrát posúval.

"Snažili sme sa vyjsť v ústrety Úseku alpských disciplín, ktorý si zvolal členskú schôdzu na 6. mája. Členská schôdza je podľa našich stanov podmienkou na to, aby sa na výročnej konferencii mohli zúčastniť delegáti za jednotlivé úseky. Keďže sa termíny zvolania členskej schôdze zjazdárov niekoľkokrát posúvali, posunuli sme napokon aj dátum výročnej konferencie SLA o týždeň neskôr, a to na 14. mája,“ vysvetlil viceprezident SLA Ivan Ivanič.

Pôvodne sa konferencia SLA mala uskutočniť 6. mája. Okrem funkcie prezidenta sa bude voliť aj člen predsedníctva za bežecký úsek SLA. Prítomní delegáti budú hlasovať aj o úprave stanov lyžiarov. "Návrh zmeny stanov vzišiel zo vzájomnej dohody medzi Ministerstvom školstva a SLA, za asistencie ombudsmana SOV. Ide o to, aby sme definitívne zosúladili v platných stanovách aj posledné zmeny uvedené do platnosti v Zákone o športe z 1. januára tohto roka,“ dodal Ivanič.


Tagy: Slovenská lyžiarska asociácia Ivan Ivanič

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA