VIDEO Tomi Kid pomáha chlapcovi bez nohy: Nezobrali mu jeho sen!

Tomi Kid Kovács
Tomi Kid Kovács

GALANTA - Piatok 12. mája 2017 Tomi KID Kovács zrealizuje galavečer boxu v Galante, na ktorom chce spoločne s verejnosťou splniť jeden nádherný sen. Výťažok z akcie poputuje veľkému bojovníkovi - Ferkovi, ktorého zákerná choroba pripravila o nohu. I napriek tomu sa nevzdal a naďalej sa venuje boxu.

Tomáš KID Kovács je majstrom sveta v profesionálnom boxe a v súčasnosti stále najúspešnejší slovenský boxer. Aj napriek tomu, že svoju aktívnu kariéru ukončil, naďalej sa venuje boxu a to najmä ako tréner a mentor pre mladé športové talenty a tiež talenty, ktoré to potrebujú.  

Tentokrát sa rozhodol pomôcť chlapcovi menom Ferko, ktorý ako 16 ročný prišiel kvôli rakovine o nohu. Ferko je nadšený pre box a napriek svojmu hendikepu sa nevzdáva a doma pravidelne trénuje. Tomi mu daroval týždeň s Tomi Kidom, Ferko býva celý týždeň v Galante a trávi každý deň s Tomim a jeho zverencami, zúčastňuje sa rôznych vystúpení, tréningov a mnoho iných aktivít z boxerského prostredia.

Záver týždňa vyvrcholí Galavečerom, kde Ferko zažije svoj debut a postaví sa do ringu priamo s Tomi Kidom. Výťažok z podujatia bude venovaný práve Ferkovi ako pomoc v jeho odhodlanosti a motivácii pokračovať ďalej a ísť si za svojím cieľom. Termín Galavečera je piatok 12.mája v Mestskej športovej hale v Galante o 18:30 hod.

"Mal len 16 rokov, keď mu museli amputovať jednu nohu! Vždy sa chcel postaviť do boxerského ringu a bojovať! Som veľmi vďačný, že som mohol stretnúť mladíka Ferka, ktorému tento piatok môžeme splniť svoj sen!" hovorí Tomi KID. Zároveň doplnil: "Mladý chlapec nám otvoril oči a dodáva nám všetkým veľa pozitívnej energie! Dámy a páni! V piatok sa v mestskej športovej hale predvedie v plnej paráde náš Ferko! Ďakujem všetkým, ktorí ho podporovali a podporujú!"


Tagy: Tomi Kid Kovács

Zdroj:
športky
Foto:
youtube; Video: youtube

DISKUSIA