Murray začína byť znepokojený svojou formou: Tenis prináša aj ustaranosť a sklamanie

Andy Murray
Andy Murray

MADRID - Britský líder svetového rebríčka tenistov vo dvojhre Andy Murray po prestávke pre pravý lakeť márne hľadá optimálnu formu, má o čom rozmýšľať.

"Bez diskusie súhlasím, že potrebujem cítiť znepokojenie. Nie je vždy najhoršou vecou prehrať, niekedy však spôsob, akým sa to udeje, môže prinášať ustaranosť a sklamanie," priznal Murray po svojom nezdare 3:6, 3:6 proti chorvátskemu lucky loserovi z kvalifikácie Bornovi Čoričovi vo štvrtkovom osemfinálovom 3. kole na antuke v Madride.

"Človek nie vždy predvádza svoj najlepší tenis, ale stále môže nachádzať cesty, ako súperovi znepríjemniť život, čo sa mne vôbec nepodarilo," povzdychol si čoskoro 30-ročný Murray (nar. 15. mája 1987 v škótskom Dunblane). Od februárového zisku titulu v Dubaji postupne skončil v 2. kole v Indian Wells, v osemfinále v Monte Carle a v semifinále v Barcelone. Miami nútene vynechal pre problémy s pravým lakťom, daviscupové štvrťfinále tiež, odmietol sa však vyhovoriť na zdravie.

"Nie je to dôvod, pre ktorý sa mi v ostatných týždňoch nedarí. Žiadne takéto ospravedlnenia. Keď však určitý čas chýbate v súťažnom dianí, potrebujete hrať zápasy. Mesiac som bol bez nich, trochu ma to zabrzdilo," skonštatoval zverenec Ivana Lendla a Jamieho Delgada. Murray sa pred parížskym grandslamovým turnajom Roland Garros ešte predstaví budúci týždeň v Ríme.

"V tenise sa veci môžu rýchlo zvrtnúť. Taký Borna tu pred niekoľkými dňami neuspel v kvalifikácii a teraz je vo štvrťfinále... Musíte však mať správny pohľad na svoje rozpoloženie. Treba pochopiť, prečo sa nachádzate v určitom stave. Azda sa mi to aj s pomocou tímu podarí a budem hrať v Ríme aj na Roland Garros lepšie," vyhlásil Murray.


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA