FOTO Slovenská kráľovná bielych svahov s novinkou: Budúcu sezónu pretekám s touto značkou

Veronika Velez Zuzulová
Veronika Velez Zuzulová

BRATISLAVA - To, čo slovenská zjazdová lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová pred novinármi dlho tajila, je vonku. V piatok pridala fotku s novými lyžami na svojom facebooku.

"Už je to oficiálne! Teším sa, že budúcu sezónu sa budem pretekať na novej značke lyží a lyžiarok HEAD!!! Som hrdá na to, že môžem byť súčasťou tohto silného tímu rebelov a spolupracovať s profesionálnym tímom ľudí!!!", uviedla v oficiálnom vyjadrení skúsená 32-ročná lyžiarka.

Na konci uplynulej sezóny sa špekulovalo o tom, či to strieborná medailistka v tímových pretekoch z tohtoročných majstrovstiev sveta v St. Moritzi s lyžovaním nezabalí. Rozhodla sa napokon nadviazať na posledné dve úspešné zimy, kde v konečnom hodnotení slalomu vo Svetovom pohári skončila dvakrát druhá. Zmenu značky lyží avizovala Velez-Zuzulová už dávnejšie, so zverejnením si však dala načas. Zatiaľ naposledy úspešne reprezentovala značku Salomon. S lyžami tejto značky sa v úvode tohto roka tešila z triumfu na prestížnych pretekoch SP v Záhrebe Snow Queen Trophy, kde jej nasadili na hlavu kráľovskú korunku.

Do tímu firmy HEAD pribudlo toto leto viacero atraktívnych mien. K materiálu od tohto výrobcu prešla po skončení sezóny aj strieborná medailistka zo super-G v St. Moritzi Lichtenštajnka Tina Weiratherová. Velez-Zuzulová touto zmenou rozšírila dlhý menoslov hviezd tejto značky, akými sú Američanka Lindsey Vonnová, Švajčiarky Lara Gutová či Wendy Holdenerová alebo Rakúšanka Anna Veithová. Atraktívne mená tam sú aj medzi mužmi. Pod hlavičkou HEAD vystupujú nórske rýchlostné hviezdy Aksel Lund Svindal a Kjetil Jansrud, ale aj úradujúci majster sveta v zjazde Švajčiar Beat Feuz a šampión super-G Kanaďan Erik Guay.


Tagy: Veronika Velez-Zuzulová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA, facebook.com

DISKUSIA