Prečo dal Ovečkin košom ruskej reprezentácii? Táto FOTO vám všetko vysvetlí!

Alex Ovečkin
Alex Ovečkin

WASHINGTON - Bezpochyby najväčšia ruská hviezda Alex Ovečkin odmietol reprezentovať svoju krajinu na prebiehajúcich MS v ľadovom hokeji 2017. Ide o veľkého srdciara, ktorý sa do reprezentačného dresu vždy tešil a ponáhľal, no tentoraz musel povedať nie. Môžu za to veľmi nepríjemné zranenia. Jedno z nich si môžete prezrieť aj na fotografii.

Ovečkin bojoval v drese Washingtonu Capitals v play-off zámorskej NHL. Ako líder svojho tímu z ľadu zliezal iba výnimočne. Neraz bol v hľadáčiku súperov, ktorí sa ho snažili za každú cenu eliminovať. Po nepríjemnom hite od Nazema Kadriho sa ocitol Ovečkin hodnú chvíľu na ľade a už vtedy bolo jasné, že sa to nezaobišlo bez zranenia. Ruský kanonier musel zamieriť do šatní, no napokon zápas dohral, teraz je však jasné, aké mala kolízia následky.

Nešlo však iba o jedno zranenia. Ovečkin ich má v rukáve podstatne viac. jeho telo bolo po play-off poriadne doráňané, dokonca až tak, že príchod na majstrovstvá sveta neprichádzal do úvahy. V pohybe a plnom nasadení ho držali už iba lieky a injekcie. Jedinou dobrou správou je, že nemusí podstúpiť operáciu. Potrebuje iba poriadne dlhý odpočinok.

"Nechcete hrať so žiadnym zranením. Necítite sa na sto percent, nemáte silu v nohách, ale hráte aj tak. Niektorí hráči hrajú so zlomeninami, pretože je to play off. Musíte obetovať svoje telo na to, aby ste dosiahli výsledky a úspech," povedal Ovečkin pre agentúru AP.

 


Tagy: Washington Capitals Rusko Majstrovstvá sveta v hokeji Alex Ovečkin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
youtube; Video: youtube

DISKUSIA