Juventus môže definitívne pochovať nádeje Neapola: Za obhajobou pocestuje do Ríma

Radosť hráčov Juventusu
Radosť hráčov Juventusu

RÍM - Talianska futbalová Serie A 2016/2017 môže v nedeľu spoznať svojho majstra. Blízko k zisku rekordného šiesteho titulu v sérii sú hráči Juventusu Turín (85 bodov), ktorým tri kolá pred koncom aktuálneho ročníka už len z úzadia konkurujú tímy AS Rím (78 b.) a SSC Neapol (77 b.) so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom. Päť titulov v sérii majú na konte vedno s Juventusom aj FC Turín a Inter Miláno.

Juventus čaká v nedeľu od 20.45 h súboj na pôde AS Rím, priameho konkurenta v boji o "Scudetto". Neapolčania budú v nedeľu od 15.00 h bojovať na ihrisku FC Turín. Neapolu zostane nádej iba v prípade jeho víťazstva a prehry Juventusu. AS Rím musí zvíťaziť, aby zostal v hre, Juventusu postačí na majstrovskú definitívu aj remíza. V prípade remízy Juventusu a výhry Neapola bude dve kolá pred koncom ročníka rozdiel medzi týmito dvoma mužstvami iba 6-bodový, no v prospech "starej dámy" už teraz hovoria vzájomné zápasy - prvé kritérium pri rovnosti bodov v konečnej tabuľke.

Juventus je s 32 prvenstvami najúspešnejším klubom Serie A. "Zebry" vybojovali "Scudetto" aj v rokoch 2005 a 2006, ale o tieto tituly neskôr prišli pre kauzu ovplyvňovania zápasov. Turínčania sú v hre o treble: čaká ich finále národného pohára Coppa Italia proti Laziu Rím (17. mája v Ríme na Stadio Olimpico) a finále Ligy majstrov proti Realu Madrid (3. júna vo waleskom Cardiffe). "Počas nasledujúcich týždňov môžeme dosiahnuť úspechy na globálnej úrovni. Preto sa musíme neustále zlepšovať," vyhlásil obranca Juventusu Leonardo Bonucci, citoval ho klubový web. "Naše mysle musia byť čisté od akýchkoľvek problémov. Musíme si udržať entuziazmus, aby sme priniesli všetky trofeje. Teraz chceme získať Scudetto, potom sa zameriame na domáci pohár a napokon pôjdeme po trofej do Cardiffu," doplnil 30-ročný stopér.

Poradie tímov bojujúcich o titul v talianskej Serie A 2016/2017: 
1. Juventus Turín 35 27 4 4 71:23 85
2. AS Rím 35 25 3 7 79:32 78
3. SSC Neapol 35 23 8 4 81:36 77

Zostávajúci program tria bojujúceho o titul v talianskej Serie A 2016/2017: 
Juventus Turín (3 zápasy): AS Rím (vonku), Crotone (doma), Bologna (vonku)
AS Rím (3 zápasy): Juventus Turín (doma), Chievo Verona (vonku), FC Janov (doma)
SSC Neapol (3 zápasy): FC Turín (vonku), Fiorentina (doma), Sampdoria Janov (vonku)


Tagy: SSC Neapol Juventus Turín AS Rím

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA