Ďalšia komplikácia pre Cígera: Zo zostavy nečakane vypadol obranca Jánošík!

Adam Jánošík (vpravo) a pred talianskym brankárom Andreasom Bernardom Adam Jánošík (vpravo) a pred talianskym brankárom Andreasom Bernardom Zdroj: TASR

KOLÍN NAD RÝNOM - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Zdeno Cíger nemôže rátať s obrancom Adamom Jánošíkom pre nedeľňajší popoludňajší zápas proti Spojeným štátom americkým (16.15 h) v základnej A-skupine v Kolíne nad Rýnom na MS v Nemecku a Francúzsku.

Dvadsaťštyriročný zadák Liberca pyká za nedovolený zákrok na útočníka Vladislava Namestnikova z tretej tretiny sobotňajšieho duelu proti Rusku (0:6), disciplinárna komisia turnaja mu uložila dištanc na jedno stretnutie. Informuje o tom oficiálny web šampionátu. Jánošík v 54. minúte zasiahol centra Tampy Bay Lightning do oblasti hlavy a krku.

Rozhodcovia ho za tento zákrok nepotrestali; DK konštatovala, že ním ohrozil zdravie svojho súpera. Bodový zisk z nedeľňajšieho súboja proti Američanom zaručí Slovákom zotrvanie medzi elitou pre šampionáty v rokoch 2018 a 2019.

Zostavy:

Slovensko: J. Hudáček - P. Čerešňák, Trška, Gernát, J. Mikuš, Čajkovský, Sersen, P. Šedivý - Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - Kudrna, Cingeľ, Hrnka - Dravecký, L. Hudáček, Skalický - A. Šťastný, Zigo, Matoušek - Suja

USA: Howard - Trouba, DeKeyser, C. Murphy, Hanifin, McAvoy, Skjei, T. van Riemsdyk - Eichel, Keller, A. Lee - Schmaltz, D. Larkin, Nelson - Gaudreau, Bjugstad, Hayes - Copp, Greenway, Dvorak - Compher

Viac o téme: Majstrovstvá sveta v hokeji Adam Jánošík