Juventus si musí na oslavy titulu počkať: Tréner Allegri radí svojim hráčom

Tréner Juventusu Massimiliano AllegriTréner Juventusu Massimiliano Allegri Zdroj: TASR

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín si na zisk rekordného 33. talianskeho titulu musia ešte počkať. V šlágri 36. kola Serie A totiž prehrali na pôde AS Rím 1:3. Zverenci trénera Luciana Spallettiho znížili stratu na "starú dámu" na štyri body a vrátili sa na druhé miesto tabuľky o bod pred SSC Neapol.

Juventus tak odmietol prvú možnosť na zisk rekordného šiesteho titulu v rade. Najbližšie v lige hostí 21. mája Crotone, ktoré je na osemnástej pozícii v tabuľke znamenajúcej zostup. Juventus medzitým, v stredu 17. mája, bude vo finále Coppa Italia bojovať o trofej proti Laziu Rím. Posledný súboj v lige má "Juve" na programe v nedeľu 28. mája v Bologni a potom ho už v sobotu 3. júna čaká finále Ligy majstrov 2016/2017 proti Realu Madrid v Cardiffe.

V nedeľu sa zdalo, že by to hostia mohli zvládnuť, v 21. minúte ich dostal do vedenia Mario Lemina. Domáci ale zareagovali zakrátko gólom Daniele de Rossiho a v druhom polčase strhli výhru na svoju stranu po zásahoch Stephana El Shaarawyho (56. minúta) a Radju Nainggolana (65. min.). Juventus tak nevyhral už tri zápasy v rade, pričom prehral prvýkrát od januára s ACF Fiorentina.

"Nemôžete podať vždy maximálny výkon. Musíme si zachovať chladné hlavy a potom budeme môcť dosiahnuť naše ciele," citovala agentúra AP slová trénera "zebier" Massimiliana Allegriho, ktorý pre nahustený program šetril v základnej zostave Paula Dybalu. Aj tak boli hostia od začiatku aktívnejší, obranca Kwadwo Asamoah trafil v 7. minúte tyč a potom sa presadil Lemina. De Rossi ale o štyri minúty vyrovnal dorážkou po hlavičke Kostasa Manolasa. Víťazný gól dosiahol El Shaarawy, keď pri jeho strele brankára hostí Gianluigiho Buffona pomýlil teč obrancu Stephana Lichtsteinera.

"Toto je pre nás veľké víťazstvo, špeciálne preto, že sme zostali pred Neapolom. Bolo to veľmi náročné. Vedeli sme, že Juventus potrebuje len jeden bod, ak chce obhájiť titul. Dnes sme ale šťastní. Čo sa týka boja o titul, nevzdávame to, ale musíme byť realistickí," povedal De Rossi.

Viac o téme: Luciano Spalletti Juventus Turín AS Rím