Rozhodnutie o účasti hviezd NHL v Pjongčangu nie je definitívne: Nič nie je vylúčené!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

PARÍŽ - Rozhodnutie vedenia NHL nepustiť na zimné olympijské hry do Pjongčangu 2018 hokejistov z NHL nemusí byť definitívne. V pozitívny obrat smerom k hráčom aj fanúšikom stále verí šéf organizačného výboru ZOH 2018 Lee Hee-beom. "Stále je dostatok času na diskusiu a zmenu. Myslím si, že posledné slovo ešte nebolo povedané," vyslovil sa Lee Hee-beom na pondelkovej tlačovej konferencii v dejisku MS 2017 v Paríži.

Vedenie severoamerickej profiligy minulý mesiac rezolútne vylúčilo možnosť štartu najlepších svetových profíkov v Pjongčangu (9.- 25. 2. 2018), čo by znamenalo prvú olympijskú neúčasť hokejovej špičky po 20 rokoch. Zástupca komisára NHL Bill Daly minulý týždeň zopakoval stanovisko komisára Garyho Bettmana zo začiatku apríla v štýle: "Olympijské hry s najlepšími hráčmi našej súťaži iba ubližujú. Prínos ZOH pre náš biznis s výnimkou tých, ktoré sa konali na severoamerickom kontinente, čiže v Salt Lake City 2002 a Vancouveri 2010, nebol žiadny," argumentoval komisár NHL Gary Bettman.

Lee Hee-beom sa v pondelok v Paríži na pracovných raňajkách stretol s prezidentom IIHF Reném Faselom a obaja sa zhodli, že chcú najlepších hokejistov na svete vo februári 2018 v Kórejskej republike. "Sme na rovnakej lodi s predstaviteľmi IIHF, čo sa týka hokejového turnaja v Pjongčangu, Okrem iného budeme spolupracovať na ďalšom rozvoji olympijských hokejových športovísk. Naše stretnutie bolo veľmi podnetné," referoval Lee Hee-beom. V súvislosti s témou hokej na ZOH 2018 podotkol, že je ochotný kdekoľvek a kedykoľvek sa stretnúť so zástupcami NHL. "Nielen v Pjongčangu, ale aj v New Yorku, ak to bude potrebné. Kým nepadne posledné rozhodnutie, nič nie je vylúčené," doplnil odhodlane kórejský funkcionár.


Tagy: Gary Bettman Pjongčang 2018 Lee Hee-beom

Zdroj:
SITA
Foto:
wikipedia.org

DISKUSIA