VIDEO Slováci s nimi vydreli ledva predĺženie, v Top zápase sa potopili vlastným gólom

Na snímke Alexander Egger (Taliansko) po vlastnom góleNa snímke Alexander Egger (Taliansko) po vlastnom góle Zdroj: TASR - Michal Svítok

PARÍŽ - Súboj, ktorý mohol Talianov zachrániť medzi elitou, nedopadol vôbec podľa ich plánu. I keď bol stav dlho nerozhodný, napokon sa výhra nad Dánskom nezrodila. Kurióznu bodku za zápasom dal skúsený obranca Alexander Egger, ktorý si strelil ukážkový vlastný gól, keď nebol ani pod tlakom dánskych hráčov.

Aby sa Taliansko zachránilo v najvyššej kategórii, potrebovalo nad Dánskom vyhrať už v riadnom hracom čase. Hoci v zápase nebolo dominantné, dlho bol stav nerozhodný 0:0. O všetkom sa rozhodlo iba pár minút pred koncom stretnutia, kedy Nichlas Hardt využil presilovku a otvoril skóre.

Taliani sa v závere pokúsili o zázrak, odvolali brankára, no namiesto vyrovnávajúceho gólu si strelili jeden rovno do vlastnej brány. Po neškodnej prihrávke Alexander Egger spadol a puk nasmeroval do stredu vlastnej bránky. Kurióznym spôsobom tak uzavrel skóre zápasu na 2:0 pre Dánsko.

Viac o téme: Taliansko Dánsko Majstrovstvá sveta v hokeji Alexander Egger
  • Zdroj: športky