Najlepších hráčov planéty chcú za každú cenu: Čokoľvek požadujú, my sme pripravení!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

KOLÍN NAD RÝNOM - Organizátori ZOH 2018 v Pjongčangu naďalej veria, že na hokejovom turnaji sa pod piatimi kruhmi predstavia aj hráči zo zámorskej NHL. V dejisku MS 2017 to vyhlásil šéf organizačného výboru Lee Hee Beom, ktorý navštívil Kolín pred skončením bojov v základných skupinách.

Vedenie profiligy v apríli oznámilo, že na budúci rok nepreruší súťaž a hráčov na olympijský turnaj neuvoľní. Rokovania však naďalej pokračujú a Lee Hee Beom potvrdil, že organizátori sú pripravení splniť požiadavky predstaviteľov NHL. "Čokoľvek požadujú, my sme pripravení o tom rokovať. Stále je čas na dohodu. Je náš hlavný cieľ, aby hráči z NHL na ZOH štartovali," uviedol Lee Hee Beom pre agentúru DPA.

Prebiehajúce rokovania potvrdil aj generálny sekretár Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Horst Lichtner. "Hoci NHL deklarovala konečné rozhodnutie, my sa nevzdávame," uviedol Lichtner.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) minulý rok oznámil, že neprispeje na pokrytie nákladov, dopravu a poistenie hráčov z NHL do Kórejskej republiky tak, ako tomu bolo v minulosti. IIHF následne ponúkla sumu desať miliónov dolárov na pokrytie výdavkov. To sa však predstaviteľom NHL nezdalo dostatočné. Liga žiada viac, vrátane televíznych práv na ZOH, ziskov z webových stránok a sociálnych sietí.


Tagy: Lee Hee Beom Horst Lichtner

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA