Kapitán Dravecký otvorene priznáva: Je to neúspech a ideme v tom všetci!

Kapitán Vladimír Dravecký máva divákom na rozlúčku
Kapitán Vladimír Dravecký máva divákom na rozlúčku

KOLÍN NAD RÝNOM - Cenné skúsenosti do ďalšej kariéry, analýza chýb, či ponaučenie, aj to sú slová kapitána slovenského tímu Vladimíra Draveckého po poslednom vystúpení slovenských hokejistov na majstrovstvách sveta v Kolíne nad Rýnom.

Zápas proti hviezdami nabitému tímu Švédska (2:4) o čosi vylepšil dojem z hry slovenského tímu, ale ďalšie body do tabuľky A-skupiny nepridal. Predposledná siedma priečka a boj o záchranu takmer do samého konca šampionátu je aj podľa neho sklamaním.

"Je to neúspech a ideme v tom všetci. Hokej je tímový šport, keď sa darí tímu, tak aj jednotlivcom a naopak. A či som videl na našich výkonoch aj čosi pozitívne? Áno. Keď sme si po zlej hre niečo povedali v šatni, zapli sme na vyššie obrátky, ale takto sme mali hrať celých 60 minút. Proti Talianom či Dánom sme hrali dobre v tretej tretine, ale druhé tretiny boli zlé. Na tom musíme zapracovať v budúcnosti," uviedol Dravecký pre slovenské médiá v Kolíne nad Rýnom.

Podľa jeho slov v niektorých, najmä herne vyrovnaných zápasoch, rozhodli o slovenskej prehre detaily, akými sú zlé striedanie či prílišná snaha po strelenom góle. "Na medzinárodnom fóre aj takéto momenty robia zápasy," doplnil 31-ročný košický rodák.

Dravecký, ktorý k produktivite Slovákov na celom turnaji prispel štyrmi asistenciami, vyzdvihol dobrú partiu. Inými slovami, napriek zlým výsledkom v šatni slovenského tímu údajne nevládla pohrebná nálada. "Podporovali sme sa a pomáhali si navzájom, boli sme naozaj dobrá partia, v tomto smere to bola ´bomba´," uzavrel Dravecký.


Tagy: Slovensko Vladimír Dravecký Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA