VIDEO Sagan po etapovom triumfe na Okolo Kalifornie: Nepamätám sa na to

Peter Sagan vyhral tretiu etapu pretekov Okolo Kalifornie
Peter Sagan vyhral tretiu etapu pretekov Okolo Kalifornie

MORRO BAY - Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval v utorňajšej 3. etape na pretekoch Okolo Kalifornie. Na podujatí si celkovo pripísal šestnáste etapové prvenstvo, keď v záverečných 400 metroch zareagoval na atak Taylora Phinneyho a v cieľovej destinácii Morro Bay prešpurtoval aj Ricka Zabela.

"Ani neviem, ako sa to v závere odohralo, nepamätám sa na to. Po predposlednej pravotočivej zákrute som ešte poriadne vzadu. Snažil som sa vylepšiť svoju pozíciu. Po poslednej zákrute vládol vpredu značný zmätok, ale potom som začal šprintovať a postupne sa dostal na čelo," uviedol Peter Sagan na tlačovej konferencii, cituje ho aj portál Cyclingnews.


Neskôr na webe svojho tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan doplnil: "Chcem sa poďakovať celému tímu za veľkú snahu, najmä bratovi Jurajovi. On bol dnes v televíznom prenose zrejme najviditeľnejší muž zo všetkých - ťahal počas celej etapy. Všetci spolujazdci odviedli výbornú prácu. Dostali ma dopredu a samotné finále etapy mi vyšlo výborne. Ešte 600 m pred cieľom som bol trochu viac vzadu, ale záver som mal ozaj silný. Deň predtým v kopcoch som sa necítil najlepšie, ale bol to zrejme odraz vysokohorského sústredenia a prechodu do nižšie položených miest. Tieto preteky sa zatiaľ pre náš tím vyvíjajú veľmi dobre."


Tagy: Peter Sagan Okolo Kalifornie

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA